Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > За нас
За нас

Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 22 години искуства за производство на грејни елементи, специјализиравме во областа на филмот за греење со далеку погрешно прикажување, што води кон иновативен енергетски извор на системи за греење.


В о нашите R & D тим и професионална објект, ние сме во состојба да произведува, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку Инфрацрвен греење Film.We го потврдија во Б.В., ISO9001, ISO14001, OHSAS18001.And Нашите производи веќе доби одобрение од CE, RoHS, UL, MET, ETL, итн.


Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да бидеме блиски партнери на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Kohler, Panasonic, BROAN итн. Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.

Бизнис тип : Distributor/Wholesaler , Manufacturer , Trade Company , Organization

Палета на производи : Heating, Refrigeration & Temperature Control , Heating Element , Bath Mirror

Производи / услуга : Грејни елементи за топење на снег , Рептилна рампа за топлина , Инфрацрвен грејната рампа , Далечен инфрацрвен сауна греен елемент , Саден материјал за греење , Загреан дефраггер

Вкупно вработени : 201~500

Капитал (Милиони САД $) : 100M RMB

Основана е година : 1996

Сертификат : CE , ISO9001 , ISO14001 , OHSAS18001 , CB , EMC , FCC , FDA , PSE , RoHS , UL

Адреса на компанијата : No. 608, Huashang Intl Bldg, Longhua District, Shenzhen, Guangdong, China

moreCompany Capacity
Трговски капацитет

Трговски информации

Incoterm : FOB,EXW

Terms of Payment : L/C,T/T,Paypal,Western Union

Peak season lead time:0

Off season lead time :0

Годишен обем на продажба (милион американски долари) : US$2.5 Million - US$5 Million

Годишен обем на купување (милион американски долари) : US$1 Million - US$2.5 Million

Извозни информации

Процент на извоз : 61% - 70%

Главни пазари : Americas , Europe , Middle East , West Europe , Worldwide , Asia , East Europe , North Europe

Производствен капацитет

Број на производни линии :5

Број на персоналот на КК :5 -10 People

ОЕМ услуги обезбедени :yes

Фабричка големина (Sq.meters) :50,000-100,000 square meters

Локација на фабриката :XHC Industrial Park,Huiyang,Huizhou City,China

moreГлавни производи
Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号