Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Полнење со полна батерија со полнач
 • Полнење со полна батерија со полнач

Полнење со полна батерија со полнач

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-L060B

Shape: Round

Style: Simple

Feature: Portable

Heating Principle: Other, PET Carbon Heating Film

Type: Battery Hand Warmer

Additional Info

Пакување: блистер картичка

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Кога ќе дојде зимата, дали сте страдале од ладноста на рацете секојдневно? Доколку е така, ние ви нудиме пренослив рамен тестер за вашата топла грижа! Со нашата пренослива, елегантна, лесна и издржлива рака потопло, можете да уживате во топлото топло во зима. Нашите рачни затоплувачи користеа далеку инфрацрвен систем за греење кој емитира далеку инфрацрвено светло како сонце. Тоа те прави да се чувствувате природно со сувост и тоа е апсолутно безбедно. Тоа е одличен помошник за да ги задржиме нашите раце топло во ладна зима. Освен тоа, нашиот грејач за полнење може исто така да се користи како банка за електрична енергија за да го наполните телефонот.

2 функција во само 1 малку малечка работа! Дојдете и најдете ја вашата совршена џепа рака потопла за да го реши зимскиот проблем!


Апликација за производ

Може да се користи како зимски ладен раствор за воена акција

Може да се користи како телефонски полнач, IPHONE, SAMSUNG итн

Pocket Hand Warmer

Electric Hand Warmer

Electric Hand Warmer

Спецификација на производ

1.11 0 / 240V, 60 / 50Hz DC5V-1000mAh

2.Пластично куќиште, затоплување на 2 страни.

3.1.2mUSB кабел, исто така може со полнач или без

4.1800Mah за батеријата помагаат да работат 3 часа

5. Многу ефикасно за затоплување на рацете во студени денови

6. Со LED покажува енергија

7. Може да се користи како моќ банка, IPHONE, SAMSUNG итн достапни

8.Двучна контрола на температурата 40-48 обезбедува врвни перформанси за затоплување.

9.Вградени литиумски батерии на полнење може да се користат повеќе од 500 пати.

10.Секој прилагодена боја е достапна.

11. Оригинален дизајн (патентиран)

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号