Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење > Филтер за греење на флексибилно подно греење по нарачка
Филтер за греење на флексибилно подно греење по нарачка
 • Филтер за греење на флексибилно подно греење по нарачка

Филтер за греење на флексибилно подно греење по нарачка

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F061

Certification: UL, ISO9001, ROHS, CE

Heating Type: Electric Heating Systems, Far Infrared Heating Film

Size: 750*750mm,customized Service Is Available

Power: 150w,customized Service Is Available

Voltage: 220v,customized Service Is Available

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Нашиот флексибилен флексибилен фронт за инфрацрвено греење Филтер е дизајниран за дома, канцеларија, каде што е потребно грејниот систем кој се користи како решение за греење во зима. Комбинира ново решение за греење на далеку инфрацрвено греење, докажано е дека оваа технологија е безбедна, сигурна и енергетска ефикасна, а саканата температура може да се постигне во рок од 30 минути. Тоа е високо ефикасен, сигурен, здрав, саморегулирачки грејач. Со флексибилен имот, лесно се инсталира. Далеку инфрацрвеното греење е исто така добро за нашето здравје. Со далеку инфрацрвено зрачење пренесено на човечкото тело, може да го прошири крвниот сад, да го забрза метаболизмот на човечкото тело и да го подобри ефектот на микроциркулациониот систем. Нашите производи исто така се дизајнирани да ги задоволат CERoHS, Ul, ETL, стандардите. Квалитетот е апсолутно загарантиран. OEM услугата е достапна.


Апликација за производ

Примена во подно греење во керамички плочки

Избегнувајте за дома , канцеларија, научни истражувања за користење на местата, секаде каде што е потребен систем за греење


Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 293-358Ω, стандарден отпор 322Ω
Моќност 150W ± 10%
висок напонски отпор 3750V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥3Kgf / 1min Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: 750 * 750mm

2. Со црна машки женски приклучок жица, на истекување линија должина 200 mm

3. Позицијата на конекцијата треба да се залепи, топла лепење изолација

4. C над со 0.024 ПЕТ алуминиум за обложување пред-обложување филм

Infrared Underfloor HeatingInfrared Floor HeatingInfrared Floor Heatingfloor heating application

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)




Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号