Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Јаглероден керамички плочки за подно греење
 • Јаглероден керамички плочки за подно греење

Јаглероден керамички плочки за подно греење

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F061

Certification: UL, ISO9001, ROHS, CE

Heating Type: Electric Heating Systems, Far Infrared Heating Film

Size: 750*750mm,customized Service Is Available

Power: 150w,customized Service Is Available

Voltage: 220v,customized Service Is Available

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Ве уверуваме со топла и здрава зима, проверете го системот за подно греење со јаглеродни керамички плочки за вашиот решение за греење!

Нашиот систем за систем за подно греење, се состои од ПЕТ далеку инфрацрвено греење, е идеално решение за греење за затоплување на вашиот дом во зима. Со нашата иновативна технологија, грејниот филм може да емитува далеку инфрацрвено зрачење кое може да го прошири крвниот сад, да ја ублажи болката во мускулите, да го забрза метаболизмот на човечкото тело и да го подобри ефектот на микроциркулациониот систем. Овие грејни елементи се исто така многу ефикасни и заштеда на енергија. Нејзината термичка конверзија може да изнесува повеќе од 90%. Нашите производи имаат одобрение од CE, RoHS, Ul, ETL, сертификат. Квалитетот е загарантиран.


1. 20 години греење елементи професионален производител

2. Еколошко-пријателски, заштеда на енергија, мала потрошувачка. Економска изводливост

3. Единствена технологија за сигурносен напон
4. Далеку инфрацрвено зрачење функции за физикална терапија
5. Здравствена заштита и удобна температура
6. OEM е добредојден


Апликација за производ

Примена во подно греење во керамички плочки

Избегнувајте за дома , канцеларија, научни истражувања за користење на местата, секаде каде што е потребен систем за греење

Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 293-358Ω, стандарден отпор 322Ω
Моќност 150W ± 10%
висок напонски отпор 3750V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥3Kgf / 1min Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: 750 * 750mm

2. Со црна машки женски приклучок жица, на истекување линија должина 200 mm

3. Позицијата на конекцијата треба да се залепи, топла лепење изолација

4. Покријте со 0.024 ПЕТ алуминиумски облоги за пред-обложување филм

Carbon Warm Floor Heating Film

Carbon Warm Floor Heating Film

Carbon Warm Floor Heating Film application

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号