Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење > Топло Продажба на керамички плочки за подно греење
Топло Продажба на керамички плочки за подно греење
 • Топло Продажба на керамички плочки за подно греење

Топло Продажба на керамички плочки за подно греење

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F061

Certification: UL, ISO9001, ROHS

Heating Type: Electric Heating Systems

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 1000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 1000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Xinghongchang ви обезбедува топла и здрава во зима. Проверете го филмот за подно греење за керамички плочки за вашето ново греење ! Нашата керамичка плочка за подно греење, составена од далеку инфрацрвен греен филм, е иновативна технологија во грејната индустрија. Оваа нова технологија ќе им обезбеди на луѓето концепт на новото зелено електрично греење решение. Може да се примени во апарати за домаќинство, индустриска опрема, апарати за медицинска нега и сл.


Здраво: Далечно инфрацрвено греење е зелен начин на подно греење. Сопственоста на далеку инфрацрвено зрачење може да ја подобри циркулацијата на крвта, да го зголеми метаболизмот на човечкото тело, да ја ублажи болката во мускулите и така натаму.


Заштеда на енергија: Со голема термичка конверзија, подот може да се загрева во неколку места. Загрејте ги трошоците за греење повеќе од 50% во споредба со традиционалните грејни елементи.

Еколошки : Не произведува материи што се штетни од телото, како оние што предизвикуваат електромагнетни бранови


Апликација за производ

Примена во подно греење во керамички плочки

Избегнувајте за дома , канцеларија, научни истражувања за користење на местата, секаде каде што е потребен систем за греење

Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 293-358Ω, стандарден отпор 322Ω
Моќност 150W ± 10%
висок напонски отпор 3750V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥3Kgf / 1min Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: 750 * 750mm

2. Со црна машки женски приклучок жица, на истекување линија должина 200 mm

3. Позицијата на конекцијата треба да се залепи, топла лепење изолација

4. C над со 0.024 ПЕТ алуминиум за обложување пред-обложување филм

Ceramic Floor Heating ElementsPET Heating Film for Floor HeatingHome Ceramic Tile Floor Heatingfloor heating application


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号