Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Греење Физичка терапија подлога за око
 • Греење Физичка терапија подлога за око

Греење Физичка терапија подлога за око

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F004

Material: Other

Form: Other

Feature: Other

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Certification: Other

Size: 270*59*T1.1mm

Power: 15W

Voltage: 24V

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Далечниот инфрацрвен греен филм, познат како нова технологија на грејните елементи во индустријата за греење, станува се повеќе популарен во грејното поле. Овој нов вид грејни елементи има многу предности како што следува:

Физички терапија за здравствена заштита- емитира далеку инфрацрвено зрачење, го проширува крвниот сад, ја ублажува болката во мускулите, го забрзува метаболизмот на човечкото тело и го подобрува ефектот на микроциркулациониот систем.

Енергетски заштеда и висока ефикасност - исклучително издржлива и користи многу помалку енергија отколку традиционалното греење. Со висока термичка стапка на конверзија, таа може да се загрее за само неколку минути.

Еколошки - Не произведува материи што се штетни за телото, како што се електромагнетни бранови. Не создава чад или бучава


Апликација за производ

За третман на суво око, Сува око, Блефаритис, Стеј, или други око умираат.

Помош за ублажување на замор на очите

Обезбедете топла грижа за вашето око и чувајте го окото во удобна состојба


Спецификација на производ

Влезен напон AC / DC 24V

Почетна отпорност 35.5-41.7Ω, централен отпор 38.4Ω
Моќност 15W ± 8%
висок напонски отпор 500V / 2mA 5s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

оловно соголување ≥0.5Kgf / 1min

Изградба.Замена

1. Големина: 270 * 59 * T1.1mm

2.Lead: UL3135 0,14 * 12 јадро, црвена силика гел линија, должината на линијата 60 мм

3. Со 10 k филмски термички отпорници, 26 # UL3135 црна силиконски линија, должина на линија 60 mm

Heating Eye Patch

Electric Eye Warmer

heating pad for body warmer

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот ( ако е достапен )


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.
Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号