Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Рака потопли со две Контрола на температура
 • Рака потопли со две Контрола на температура

Рака потопли со две Контрола на температура

  Единечната цена: USD 6.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Material: Far Infrared Heating Film

Voltage: DC 5V

Power: Customized

Size: Customized

Additional Info

Пакување: Картон кутија или ОЕМ

Продуктивност: 100000 pieces per day

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот

Нашата електрична рака потопло дава до 6 часа топлина на средината поставување (43 ℃) и до 3 часа на висока температура поставување (50 ℃). Затоплување греење сопственост, рака потопло слуша во 15 секунди.Тоа е, исто така, USB батерија и пренослив со долги работен век. Нашата топлина за рака исто така е дизајнирана да ги задоволи CE, ROHS, сертификатот. OEM проектот е на располагање. Вашиот сопствен дизајн е добредојден.

rechargeable battery hand warmerprotable electric hand warmer

power bank hand warmer

Апликација за производ

Може да се користи како зимски ладен раствор за воена акција
Може да се користи како телефонски полнач, IPHONE, SAMSUNG итн


Спецификација на производ
1.110 / 240V, 60 / 50Hz DC5V-1000mAh
2.Пластично куќиште, затоплување на 2 страни.
3.1.2mUSB кабел, исто така може со полнач или без
4.1800Mah за батеријата помагаат да работат 3 часа
5. Многу ефикасно за затоплување на рацете во студени денови
6. Со LED покажува енергија
7. Може да се користи како моќ банка, IPHONE, SAMSUNG итн достапни
8.Двучна контрола на температурата 40-48 обезбедува врвни перформанси за затоплување.
9.Вградени литиумски батерии на полнење може да се користат повеќе од 500 пати.
10.Секој прилагодена боја е достапна.
11.Оригинален дизајн (патентиран)

Сертификат
certificate

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ
Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.
Големина
Максимална температура,
Напон
Ветување
Апликација
Предлог за цртање на производот (ако е достапен)
heating film and pad production and aging-2Heat film pads factory

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Керамички плочки за подно греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号