Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
ПЕТ далеку инфрацрвена грејач филм маска за лице
 • ПЕТ далеку инфрацрвена грејач филм маска за лице

ПЕТ далеку инфрацрвена грејач филм маска за лице

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F004

Size: 270*59*T1.1mm

Voltage: 24V

Power: 15W

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 10000

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

ПЕТ далеку инфрацрвена грејач филм маска за лице може да ги отстрани лицето точки, акни и сл, да ве направам повеќе помлади и убави.

Далеку инфрацрвена топлина филмот е добар за здравјето на човекот,


Карактеристиките на грејачот се следните:
1. Мал окупиран простор; мала тежина; дебелината на тенки (помалку од 0,12mm).
2.Extremely мек, минимален радиус на свиткување од само околу 0.8mm.
3. Форма и големина на флексибилни, особено погоден за правење мали флексибилни електрични компоненти.
4. Користејќи го планинскиот начин на греење, овозможувајќи голема густина на површината. Затоа, овој производ серија има подеднакво греење перформанси подобро, побрзо стапка на греење.
5.Во различни области на сајтот може да ги исполни барањата на различни топлинска енергија и температурата на греење барања, во согласност со дизајн барања, за да се постигне греење површина температура дистрибуција.


Спецификација:

Влезен напон: AC / DC24V

Почетна отпорност: 35.5-41.7Ω , центар на отпор 38.4Ω

Моќност: 15W ± 8%

висок напонски отпор: ≥500Vac / 2mA / 2s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥0.5Kgf / 1min

Изградба . Големина:

1. големина: 270 * 59 * T1.1mm

2. Главно јадро е UL3135 0,14 * 12, црвена ПВЦ линија, должина на линија е 60mm

3. Со 10K филмски термички отпорник, со 26 # UL3135 црна силиконски линија, должина на линијата е 60mm

heating pad for body warmerXHC-F018-PET far infrared heater film face mask


сертификат

certificate of heat film and heat pads-1Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factory heating film and pad production and aging-2Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号