Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска > далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа
далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа
далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа
далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа
 • далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа
 • далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа
 • далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа

далеку инфрацрвено греење око електротермална рампа

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F006A

Size: 473.8*313.2mm

Voltage: 110V/60HZ

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Далеку инфрацрвено греење око електротермички филм

Влезен напон: AC110V

Почетна отпорност: 89-114Ω

Моќност: 120W ± 12%

висок напонски отпор: ≥1800Vac / 20mA / 2s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. големина: 473.8 * 313.2mm ± 1mm

2.Крвенс занитвам место е запечатена со imide филм потоа стап Двострано лепило.

3. Со тефлонски линија, должина 100mm, секој терминал две жици

4.Подадете внимание на кадифената ткаенина кон лицето кое има лого на производот.

XHC-F018-Far infrared heating eye electrothermal film


Карактеристики на производот:

1. Ние строго изберете Сурови материјали меѓународни за нашите производи, за да се обезбеди нашиот производ се речиси 100% помине стапка при вчитување.

2.We имаат воспоставено ISO9001 за управување со квалитетот систем и имаат положено ISO14000 и OHSAS18000.

3. Сите производи по accouting, ние ќе ви понудиме најниска цена за вас.

4. Филмот за греење може да се изработи како ваше барање, како што се напонот, моќноста, големината, температурата итн .


сертификат

certificate of heat film and heat pads-1Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号