Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска > Здравствена маска за очи Далечен инфрацрвен грејач
Здравствена маска за очи Далечен инфрацрвен грејач
 • Здравствена маска за очи Далечен инфрацрвен грејач

Здравствена маска за очи Далечен инфрацрвен грејач

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 10000

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Далечниот инфрацрвен топлински филм е добар за здравствената заштита на човекот, главната функција на маската е следна:


Здравствена заштита за спречување на компјутерска болест, грижа за вашите очи. Уживајте во вашиот висок квалитет на живот.

1. Око нега (за замор на очите или болка во очите поради преголема обработка на очите.)

2. Убави очи (за торба за очи, темни кругови и фини линии).

3. Топло, здравје. Во секое време, можете да го користите за да ги загреете очите, да го освежите умот, да направите здравствена заштита на вашите очи.

4. Третман на очите за повреда на очите и воспаление на очите.

5. Практично здравје на очите при патување или спиење.


Спецификација:

Влезен напон: AC / DC24V

Почетна отпорност: 35.5-41.7Ω, центар на отпор 38.4Ω

Моќност: 15W ± 8%

висок напонски отпор: ≥500Vac / 2mA / 2s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥0.5Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. големина: 270 * 59 * T1.1mm

2. Главно јадро е UL3135 0,14 * 12, црвена ПВЦ линија, должина на линија е 60mm

3. Со 10K филмски термички отпорник, со 26 # UL3135 црна силиконски линија, должина на линијата е 60mm

XHC-F065-Far infrared heating eye electrothermal film

heating pad for body warmer

сертификат

certificate of heat film and heat pads-1


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号