Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска > Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
 • Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
 • Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
 • Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм
 • Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм

Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F004

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 10000

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Надворешно инфрацрвено греење Маски за очи Греење Филм

Далеку инфрацрвено греење око филм може да се користи за очи маска, тоа е добро за нашите очи, ако се чувствувате како замор на устата, можеме да ги искористиме масите за очирање на очите. Филмот ставен во очите и го зема на моите очи, ќе ни помогне да наскоро ги опуштија очите.


Далеку инфрацрвени зраци огледа грејниот филм се невидливи бранови на енергија кои имаат способност да навлезат во сите слоеви на физичкото човечко тело. Луѓето искусуваат инфрацрвени бранови секој ден од сончева светлина, невидливи за човечкото око. Таа е дел од спектарот на Сонцето, но нема никаква врска со ултравиолетовата светлина, која може да биде штетна за вашата кожа и може да ги оштети ткивата на кожата.


Спецификации

Влезен напон: AC110V

Почетна отпорност: 89-114Ω

Моќност: 120W ± 12%

висок напонски отпор: ≥1800Vac / 20mA / 2s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. големина: 473.8 * 313.2mm ± 1mm

2.Крвенс занитвам место е запечатена со imide филм потоа стап Двострано лепило.

3. Со тефлонски линија, должина 100mm, секој терминал две жици

4.Подадете внимание на кадифената ткаенина кон лицето кое има лого на производот.

Health Care eyes Heating Film

Eye Masks heating Film

 Heating Eye Masks


сертификат certificate of heat film and heat pads-1

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Здравствена заштита топлина филм за маска

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号