Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека > Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
 • Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
 • Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
 • Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина
 • Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина

Топлинска заштита за риболов за одвод на топлина

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F017

Size: 215*135mm

Voltage: 7.4V

R: 11ohms

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Топлинска заштита за риболов за топлинско одмрзнување, главно ги зачувува луѓето кога се нурка, ги користевме во инфрацрвеното греење, флексибилен грејач за скијачки костим, грејач за пливање, ПЕТ грејачи филм за загреана облека, ПЕТ за греење со ПЕТ за пантофли, електричното греење јакна, загреана мотоцикл облека, инфрацрвен грејач и новата состојба ПЕТ грејачи филм за загреана облека, полиимиден филм грејач за Чевли, облека, ракавици, рака потоп и др.


Предност:

1. Топлина инерција топлина инерција мал, се загрее брзо, електрична топлина 1-3 минути на електричен ќебе електрични производи за греење ги исполнуваат барањата како што се температурата и електрични душеци;

2. Висока далеку инфрацрвена зрачење, а бранова должина од 8 до 15 m далеку инфрацрвена температура е од корист за човечкото тело;
3. Електротермичката конверзија ефикасност е висока, заштедува електрична енергија. Електричното грејно тело од јаглеродни влакна е целосно црн материјал, ефикасноста на електротермичка конверзија е 30% повисока од онаа на метално греење, електричното греење е околу 100%.
4. Стабилноста на отпорот, дури и греењето, температурата на греењето и топлината, можат да работат на должината на телефонската линија и контролата на напонот;


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

АпликацијаСлика:

XHC-F017-Thermal protection diving suit heating flimXHC-F017-Thermal protection diving suit heating flimXHC-F017-Thermal protection diving suit heating flim

Сертификат:


certificate of heat film and heat pads-1Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号