Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека > Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
 • Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
 • Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
 • Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
 • Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм
 • Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм

Инфрацрвен грејач Вид мотоцикл облека топлина филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F019

Size: 60*240mm

Voltage: 7.4V

R: 14-17OM

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Инфрацрвен грејач тип мотоцикл облека топлина филм може да се користи за разни видови на Инфрацрвен греење јакна, флексибилни греење flim за ски костум, греење flim за нуркање костум, ПЕТ греалки филм за загреана облека, 12v греење филм, ПЕТ затоплување филм за пантофли да се задржи топло, електрични јакна, загреана зимска јакна, електрично греење јакни, загреана мотоцикл облека, инфрацрвен грејач тип и новата состојба ПЕ греалки филм за загреана облека, полиимид филмот греење елемент за чевли, облека, ракавици, рака потопло, итн, производи, долг живот, безбедност, развој, отпорност на преклопни перформанси, издадени од бранот на далеку инфрацрвени бранови, стапка на апсорпција на човечкото тело, се чувствуваат удобно, сува и нема други непријатности и така натаму.
Карактеристики:
1. има висока механичка сила и долг работен век
2. на жешка линија, со мала тежина, мека, може да се свитка во различни форми
3. грејач топлинска инерција, топлина брзо, заштеда на енергија.
4. не е лесно да старее, трајни.

5. отпор вредност стабилност, дури и за греење, греење температура, греење моќ може да биде со должина на кабел, регулација на напон и контрола.

New Condition Heated Motorcycle ClothingNew Condition Heated Motorcycle ClothingNew Condition Heated Motorcycle Clothing


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号