Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
 • Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
 • Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
 • Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
 • Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt
 • Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt

Далеку инфрацрвена топлина за SmartShirt

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Use: Coats

Gender: Unisex

Age Group: Adults

Size: 60*125mm

Voltage: 7.4V

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Нашиот далеку инфрацрвен Топлина филм за SmartShirt може да се користи во SmartShirt, палто, јакна.Тоа може да го замени трендски топлински елемент, тоа е повеќе светлина , посигурно, повеќе здравје.

7.4V Грејач за греење на батеријата за облека за затоплување:


Спецификации:
Модел бр: XHC-F017 / 18/19/20
Влезен напон: DC7.4V
Големина: 215 * 135mm


Опрема за греење на облека Карактеристики:

1) греење на фацети, дури и греење, висока температура
2) Термичка ефикасност е толку висока како 90%, одлична температура стабилност, енергетска ефикасност, Fay во владата requirment на ниско ниво на јаглерод.
3) Долг работен век, може да биде долг 8-10 пати од традиционалните грејни елементи.
4) Не пламен, сигурен и сигурен, низок напон може да се примени при употреба на човечки тело;
5) Флексибилна, висока механичка сила
6) Силен отпор на ерозија, грејната метална пајана е целосно запечатена во изолациониот слој
7) е инсталиран, дебелина обично е 0,2 мм.
Водоотпорен IP67

облека за греење рампа нагласува

a. Брзо загревање и висока термичка конверзија ефикасност, задржи телото потопло

б. Моќни завеси, заштеда на енергија и издржлив, долг животен век.

c. Температурата може да биде контрола како ваше барање, поудобно.

d.Far инфрацрвена зраци топлина, добро за здраво тело, може да се промовира циркулацијата на крвта.

Far infrared heat film for clothesFar infrared heat film for clothesFar infrared heat film for clothes

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот product.Please советувајте подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина, максимална температура, напон, моќност, примена.

Слика:

certificate of heat film and heat pads-1


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号