Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Платно ткаење нано греење со CE
Платно ткаење нано греење со CE
Платно ткаење нано греење со CE
Платно ткаење нано греење со CE
 • Платно ткаење нано греење со CE
 • Платно ткаење нано греење со CE
 • Платно ткаење нано греење со CE
 • Платно ткаење нано греење со CE

Платно ткаење нано греење со CE

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Use: Coats

Gender: Unisex

Age Group: Adults

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Платно ткаење нано греење со CE

Спецификации

опсег на отпор: 0.1-1000 / m
Влезниот напон: 7.4 V - 60 V
Влезна струја: 0,5 A до 0,5 A
Отпор на изолација: 100 m или повеќе
Отпорна температура:: - 60/200 ℃
Опсег на моќност: 1,5 до 50 W
Температура на греење, 45 ℃ и 55 ℃
Живот на производот: повеќе од 30000 часа

Технологија

со користење на увезени нано-уреди ќе се шие на ткаенина на топлинска жица, без рачна линија, целата компјутерска контрола, оперативна специјална облик жица, неколку секунди за да се заврши топлинската жица фиксен процес, висока ефикасност, излез може да достигне 50000 парчиња / комплети, високата ефикасност на производството и распоредот на топлинската жица е конзистентна, треска е подинамична. Погодена од раката шиење на треска по потопување во секој случај, нема да се појави феноменот на топлинска жица заедно, голема одбрана штета надворешна сила, треска е повеќе постојан животен карактер
1. Топлина инерција топлина инерција мал, се загрее брзо, електрична топлина 1-3 минути на електричен ќебе електрични производи за греење ги исполнуваат барањата како што се температурата и електрични душеци;
2. Висока далеку инфрацрвена зрачење, а бранова должина од 8 до 15 m далеку инфрацрвена температура е од корист за човечкото тело;
3. Електротермичка конверзија ефикасност е висока, заштедува електрична енергија.Каронски влакна електричното греење тело е целосна црна материјал, електротермична конверзија ефикасност е 30% повисока од онаа на метални греење, електрични греење ефикасност од околу 100%.
4. Стабилноста на отпорот, дури и греењето, температурата на греењето и топлината, можат да работат на должината на телефонската линија и контролата на напонот;
5. Греење елемент добра отпорност на оксидација, не е лесно стареење, трајни;
6. Проверка на виткање на производи: повеќе од 5000 пати, без исклучок, во согласност со UL стандардот за тестирање)
7. Најчесто употребуваната спецификација на јаглеродни влакна: 1 k (770 Ω / m) 3 k (133 Ω / m), 6 k (66 Ω / m), 9 k (12 k (33 Ω / m), 24 k 17 Ω / m).
8. Животниот век на траење е долг, елемент за загревање на силикон со јаглеродни влакна со траен век на траење

Апликацијата на производот

Инфрацрвен греење со јакна, флексибилно греење со пливање за скијачки костум, греење со пливање за нуркачки костум, ПЕТ грејач филм за загреана облека, 12V грејно тело, ПЕТ загреана фолија за тапа задржувајте топла, електрична јакна, загреана зимска јакна, електрично греење јакни, загреана мотоцикл облека , Инфрацрвен грејач и нова состојба ПЕТ грејачи филм за загреана облека, полиимиден филм грејач за Чевли, облека, ракавици, рака потопло, итн

XHC-F018-Cloth weaving nano heating filmXHC-F017-Cloth weaving nano heating film

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

сертификат

certificate of heat film and heat pads-1


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号