Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека > Три температурни контроли за полнење загреан влошка
Три температурни контроли за полнење загреан влошка
Три температурни контроли за полнење загреан влошка
 • Три температурни контроли за полнење загреан влошка
 • Три температурни контроли за полнење загреан влошка

Три температурни контроли за полнење загреан влошка

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 35 Денови

Основни информации

Use: Other

Gender: Unisex

Age Group: Adults

Size: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Три температурни контроли за полнење загреан влошка

Добијте загреан влошка за полнење за да не се случуваат студени нозе. Вашите нозе ќе зрачат топлина .

Загреаните влошки се токму она што ви треба за да ја задржите студената во заливот оваа зима, држејќи ги нозете топли, без да ги извадите премногу топли и да ги потпавите. Тоа е најдобриот начин да ги задржите нозете топли додека уживате во прекрасните отворено. Загреаните Insoles нудат уште поголема удобност и лесна употреба од оригиналните загреани табани, користејќи флексибилен слој од полиуретан, удобен и еластичен перниче за покривање на батеријата и отстранлива батерија што се полни.


КАРАКТЕРИСТИКИ:

 • Далечински контролирани влошки за затоплување на нозе
 • Три поставки за температура: ниски, средни и високи
 • Може да се полни повеќе од 500 пати
 • Контролиран од безжичен далечински управувач додека е во употреба топол потоп
 • Високо-технолошката безжична термичка технологија не користи жици, кабли или прикачени батерии
 • Полнењето трае до четири часа на постојана употреба (средно загревање)
 • Се напојува со полнење, вградени литиум-јонски полимерни батерии во внатрешноста
 • Далечинскиот управувач лесно се вклопува во вашиот џеб
 • Отпорен на вода и може да се користи во сите услови

Опис на производот

 • ГЛАВНИ ГЛАВНИ КАРАКТЕРИСТИКИ: Нашите загреани табани може да се сечат според инструкциите. Практично да се прилагоди на вашата големина.
 • ГРЕЕЊЕ МАТЕРИЈАЛ: Композитни грејни материјали за вградување на влакна + ЕВА влошки .
 • 3 КОНТРОЛА НА ТЕМПЕРАТУРАТА: нашата загреана влошка има 3 опции за контрола на температурата кои ви овозможуваат 3 нивоа на топлина.


Three Temperature remote control Heated Insoles

heated warm gloves

Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Топлина филм за додатоци за облека

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号