Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Пренослив електричен рака потопла за зима
 • Пренослив електричен рака потопла за зима

Пренослив електричен рака потопла за зима

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-L060B

Shape: Round

Style: Simple

Feature: Portable

Heating Principle: Other, PET Carbon Heating Film

Type: Battery Hand Warmer

Additional Info

Пакување: блистер картичка

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Кога ќе дојде зимата, можеби ќе ви биде потребна мала помош за да ја задржите раката топла. Раката потопло - уред со џебен уред кој се напојува со струја - го прави токму тоа. Нашите рачни затоплувачи користат инфрацрвен грејачки филм кој обезбедува секојдневна топлина и е идеален за одржување на топлината на рацете кога ќе се загрее температурата. Овие затоплувачи се безбедни, природна топлина, така што можете да уживате во прекрасните отворени за време на грубите зимски месеци. Рачни греачи се преносливи и се вклопуваат во вашиот џеб за да обезбедат долготрајно, смирувачко топлина. Теќето за греење исто така може да се користи како банка за напојување за полнење на вашиот телефон.

2 функција во само 1 малку работа! Дојдете и најдете вашиот зимски ладно решение одеднаш!


Апликација за производ

Може да се користи како зимски ладен раствор за воена акција

Може да се користи како телефонски полнач, IPHONE, SAMSUNG итн


Body Warmer for Hand

Reusable Hand Warmer

Reusable Hand Warmer


Спецификација на производ

1.110 / 240V, 60 / 50Hz DC5V-1000mAh

2.Пластично куќиште, затоплување на 2 страни.

3.1.2mUSB кабел, исто така може со полнач или без

4.1800Mah за батеријата помагаат да работат 3 часа

5. Многу ефикасно за затоплување на рацете во студени денови

6. Со LED покажува енергија

7. Може да се користи како моќ банка, IPHONE, SAMSUNG итн достапни

8.Двучна контрола на температурата 40-48 обезбедува врвни перформанси за затоплување.

9.Вградени литиумски батерии на полнење може да се користат повеќе од 500 пати.

10.Секој прилагодена боја е достапна.

11.Оригинален дизајн (патентиран)

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号