Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > Далечински инфрацрвен грејач за затоплување на телото
Далечински инфрацрвен грејач за затоплување на телото
 • Далечински инфрацрвен грејач за затоплување на телото

Далечински инфрацрвен грејач за затоплување на телото

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Square Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F010B

Size: For Your Option

Power: For Your Option

Voltage: For Your Option

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Под-здравјето се чини дека е еден од најистакнатите проблеми за модерниот живот. Со нашиот далеку инфрацрвен грејач, можете да започнете здрав живот со еден чекор. Далечинскиот инфрацрвен грејач, кој се состои од иновативен технолошки материјал, може да ни даде смирувачка топлина во ладно време. Со далеку инфрацрвено зрачење на имотот, загревањето на загревањето на бобби може да се користи како топлинска терапија за здравствена заштита. Далеку инфрацрвеното зрачење што е исто за сончевото зрачење, може да навлезе длабоко во човечката кожа и да ја ослободи енергијата, помагајќи во снабдувањето на нашето тело со кислородот и хранливите материи. Не само што ние снабдување произведени телото топол производ, но, исто така, нудат услуги на ОЕМ проект.

Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн. Нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн. Квалитетот е апсолутно загарантиран.

Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство, салон за убавина, сауна соба, терапија со терапија за греење, миленичиња со топла нега, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и активни производи на отворено.

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, загревање на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизорот, демонстрација на витринско стакло.

Спецификација на производ

Влезен напон AC 230V

Почетна отпорност 296-324Ω, стандарден отпор 311Ω
Моќност 170W ± 5%
висок напонски отпор 3750V / 5mA 5s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥ 5Kgf / 1min Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T0.75 * 300 * 670mm, големина точна, отстапување ± 2 mm

2. Мора да има ефект на PTC, имено, откако електричната енергија ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Материјалот е во согласност со барањата за заштита на животната средина

4. Секој филтер за греење треба да печати информации за производот

5. Електрификација на топла филмска антена 253v 10минута, на дното на површината без воздушни меури

6. Едноставност на температурата на површината за греење на филмот, видете ги приложените барања и методи за тестирање

Heating Pad for Back

Heating Pad for Back

heating pad for body warmer

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号