Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Електронско поврзување на топлото греење
Електронско поврзување на топлото греење
Електронско поврзување на топлото греење
Електронско поврзување на топлото греење
Електронско поврзување на топлото греење
 • Електронско поврзување на топлото греење
 • Електронско поврзување на топлото греење
 • Електронско поврзување на топлото греење
 • Електронско поврзување на топлото греење
 • Електронско поврзување на топлото греење

Електронско поврзување на топлото греење

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F011-2

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Power: 65W

Voltage: 220V

Property: Flexible,waterproof

Size: T0.18*340*580mm

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Можеби имаме дневни проблеми со кои нашиот прст замрзнува цврсти во зима, предизвикувајќи ниска работна ефикасност . Нашата електрична работна околина за топло греење може да ви даде решение за овој проблем.

Нашата електрична површина греење рампа, се состои од далеку инфрацрвена греење филм, обезбедува смирувачки топлина за вас, кога и да работите. Филмот за греење со далечински инфрацрвен зрак, познат како најсовремена технологија за греење, е иновативен елемент за греење во грејната индустрија. Таа емитува далеку инфрацрвена светлина исто како и сонцето, создавајќи топлина во вашето тело. Тој е исклучително издржлив и користи многу помалку енергија отколку традиционалното греење. Инфрацрвениот свет може да ја промовира циркулацијата на крвта, да ја зајакнува функцијата на телото , да го докажувам имунитетот и да има функција на детомеранција против воспаление, што е добро за здравјето . Нашето греење рампа, исто така, е дизајнирана да ги задоволи , RoHS, Ul, ETL, стандарди. Квалитетот е апсолутно загарантиран.


Апликација за производ

Далечниот инфрацрвен филтер за загревање е широко користен во сите аспекти на животот , како што е загреана рака и електричното грејно коло на бирото може да ни даде смирувачка топлина во студеното време.

Далечен инфрацрвен грејач, корисен за здравјето.

Промовирање на циркулацијата на крвта, зајакнување на функцијата на телото.

Сјајни проникнуваат длабоко во човечката кожа и ослободуваат енергија, помагајќи во снабдувањето на нашето тело со кислород и хранливи материи.

Одржувајте топлина за време на работното време.

Наменет за канцеларија и спална соба


Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 676-827Ω, стандарден отпор 744Ω
Моќност 65W ± 10%

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥0.5Kg Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T0.18 * 340 * 580mm , големина точна

2. Еднаквост на температурата на површината на грејниот филм

Heated Table Mat for Office

Office Desk Heater

Office Desk Heater


Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号