Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Далечен инфрацрвен електричен грејач на масата
 • Далечен инфрацрвен електричен грејач на масата

Далечен инфрацрвен електричен грејач на масата

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F011B-2

Size: 260*520mm

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Power: 50W

Voltage: 220V

Property: Flexible,waterproof

Additional Info

Пакување: боја кутија

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Се чувствувате ладни за време на работното време во зима? Далечински инфрацрвен електрично загреан декор е совршено решение за овој проблем.

Се состои од далеку инфрацрвено греење, тоа е нов вид на технологија во грејната индустрија. Со многу предности, станува се повеќе и повеќе популарен во областа за греење.


Физичка терапија функцијата за здравствена заштита- емитува далеку инфрацрвено зрачење, го проширува крвниот сад, ја ублажува болката во мускулите, го забрзува метаболизмот на човечкото тело и го подобрува ефектот на микроциркулациониот систем.

Заштеда на енергија - исклучително издржлива и користи многу помалку енергија отколку традиционалното греење. Со висока термичка стапка на конверзија, таа може да се загрее за само неколку минути.

Еколошки - не создава никакви супстанции кои се штетни од телото, како што се електромагнетни бранови. Не создава чад или бучава


Desk Heating Pad

Heated Office Pad

Desk Waterproof Heating Pad


Апликација за производ

Далечниот инфрацрвен филтер за загревање е широко користен во сите аспекти на животот, како што е загреана рака и електричното грејно коло на бирото може да ни даде смирувачка топлина во студеното време.

Далечен инфрацрвен грејач, корисен за здравјето.

Промовирање на циркулацијата на крвта, зајакнување на функцијата на телото.

Сјајни проникнуваат длабоко во човечката кожа и ослободуваат енергија, помагајќи во снабдувањето на нашето тело со кислород и хранливи материи.

Одржувајте топлина за време на работното време.

Наменет за канцеларија и спална соба


Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 880-1075Ω, стандарден отпор 968Ω
Моќ 50W ± 10%

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥0.5Kg Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T0.18 * 260 * 520mm

2. Еднаквост на температурата на површината на грејниот филм


Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号