Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
 • Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
 • Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
 • Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
 • Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат
 • Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат

Далечинско инфрацрвено греење на тело затоплување на око пат

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F004

Size: 270*59*T1.1mm

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Power: 15W

Voltage: 24V

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Дали страдате од суво око, блефаритис или болка? Еве решение!

 • Оваа електрична грејна маска за очи е дизајнирана да ги загрее очите и со тоа да ја намали стапката на очите.
 • Загреаната рампа за загревање на око е грејно коло за примена на локализирана термичка терапија.
 • Употреба за третман кога докторот препорачува примена на топла компресија на очните капаци.
 • Таквите апликации ќе вклучуваат дисфункција на мејбомска жлезда (MGD), суво око, блефаритис, стеј или други око удирања.
 • Тој сака да се појави замор на очите
 • Дизајниран да одговара на сите лица.

Апликација за производ

За третман на суво око, Сува око, Блефаритис, Стеј, или други око умираат.

Помош за ублажување на замор на очите

Обезбедете топла грижа за вашето око и чувајте го окото во удобна состојба

Physical Therapy Heating Eye Patch

Physical Therapy Heating Eye Patch

heating pad for body warmer

Спецификација на производ

Влезен напон AC / DC 24V

Почетна отпорност 35.5-41.7Ω, централен отпор 38.4Ω
Моќност 15W ± 8%
висок напонски отпор 500V / 2mA 5s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

оловно соголување ≥0.5Kgf / 1min

Изградба.Замена

1. Големина: 270 * 59 * T1.1mm

2. Олово: UL3135 0,14 * 12 јадро, црвена силика гел линија, должината на линијата 60 мм

3. Со 10 k филмски термички отпорници, 26 # UL3135 црна силиконски линија, должина на линија 60 mm

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)
Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号