Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > ПЕТ за греење филмот делови за тоалетна седиште затоплување
ПЕТ за греење филмот делови за тоалетна седиште затоплување
 • ПЕТ за греење филмот делови за тоалетна седиште затоплување

ПЕТ за греење филмот делови за тоалетна седиште затоплување

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F066

Shape: Round

User: Adult

Usage: Home, Home,office,hotel,restaurant

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Size: 0.35*434.7*386.2mm

Type: Heating Elements

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Xinghongchang ви нуди зелен начин на греење метод - Далечински infrar ед греење филм за тоалетот места за греење.

Додека инфрацрвеното греење е нов вид на технологија за греење, станува сè попопуларно во полето за греење поради следните предности.


1. Јаглеродно печатење со јаглерод, со далеку инфрацрвена зрачна топлина.

2. Со далеку инфрацрвено зрачење, физиотерапијата функционира.

3. Емитирани далеку инфрацрвено зрачење, проширување на крвниот сад, ублажување на мускулите болка.

4. Дизајн за греење на тоалетот. Примена во домот, канцеларија, хотел и ресторан, итн.

5. Заштеда на енергија и заштита на животната средина.

6. Висока термичка конверзија и мала потрошувачка

7. Со флексибилен имот, лесно да се инсталира

8. ОЕМ проектот е прифатлив


Зошто клиентот избра нас!

Бр.1. Имаме повеќе од 20 години искуство во сите видови грејни елементи.

2. Ние имавме увезени "чиста соба" за да бидете сигурни дека стоката изведена во 100% совршена.

Не. 3. Ние имаме свој дизајнер и силно R & D тим за да се обезбеди 100% способност нудат добри и квалификувани дизајни и производи според барањата на клиентите. Квалитет работи, 10 години гаранција, повеќе од 50 години живот век.

Не. 4. Имавме соработка со добри брендови и успешни искуства со најголемиот клиент во светот. Како што се Panasonic, Samsung, LG, Panasonic, Simfer, Kohler итн.

5. Нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн.

Не. 6. Ние сме 100% подготвени и интересни загреваме заедно со нашите клиенти.


Апликација за производ

Примена во сите видови на тоалетно седиште со загреана функција

Секоја форма е достапна

Прилагодена услуга е достапна

toilet seat warmer

toilet seat warming application

Спецификација на производ

Влезен напон AC 12V

Почетна отпорност 5.7-6.3Ω, стандарден отпор 6Ω
Моќност 24W ± 5%
висок напонски отпор 500V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

олово на олово ≥3Kgf / 1min Вода / терминал не паѓаат

Изградба.Замена

1. Големина: 0.35 * 434.7 * 386.2mm

2. Олово: UL1430 # 20 бела ПВЦ линија

3. Со осигурувачот Emerson G4A01077C, потребен е пломбирање на PVC куќиште

4. Оловото за лемење треба да биде запечатено по лепењето имид филм

5. Со 3m9448a двострано лепило на грбот

6. Со JST SSF - 21 t - P1.4 терминали и SLP - 02 v бели конектори

7. Пред и по отпорноста на заварување вредноста треба да се сними во соодветната положба

8. Треба да спреј печатење производ модел, информации како што се цел број, и датум на производство


Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号