Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > Флексибилни делови за ПЕТ за греење за тоалетно седиште
Флексибилни делови за ПЕТ за греење за тоалетно седиште
 • Флексибилни делови за ПЕТ за греење за тоалетно седиште

Флексибилни делови за ПЕТ за греење за тоалетно седиште

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F066

Shape: Round

User: Adult

Usage: Home, Home,office,hotel,restaurant

Size: 0.35*434.7*386.2mm

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Feature: Electronic Bidets

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Сè уште се чувствувате ладно во зима кога одите во тоалет? Треба да се врати топлината назад во вашето тело? Најдете го вашето решение подолу.

Xinghongchang ви обезбедува луксуз и удобност загреан тоалетна седиште. Се состои од далеку инфрацрвено греење, тоалетното седиште ви нуди топлина и удобност низ целата година .

Значи, што е филм со инфрацрвено зрачење за греење?

Филмот за загревање на инфрацрвени зраци, познат како најсовремена технологија за греење, е иновативна компонента за греење во грејната индустрија. Таа произведува топол воздух користејќи далеку инфрацрвено зрачење. Тој е исклучително издржлив и користи многу помалку енергија отколку традиционалното греење. Со висока термичка стапка на конверзија , таа може да се загрее за само неколку минути. Надворешната инфрацрвена светлина, позната како сончева светлина, може да го прошири крвниот сад, да ја олесни болката во мускулите, да го забрза метаболизмот на човечкото тело и да го подобри ефектот на микроциркулациониот систем.

Започнете со здрав начин на живот од тука.

Electric Toilet Seat Warmer

Warm Toilet Seats

toilet seat warming application

Апликација за производ

Примена во сите видови на тоалетно седиште со загреана функција

Секоја форма е достапна

Прилагодена услуга е достапна

Спецификација на производ

Влезен напон AC 12V

Почетна отпорност 5.7-6.3Ω, стандарден отпор 6Ω
Моќност 24W ± 5%
висок напонски отпор 500V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

олово на олово ≥3Kgf / 1min Вода / терминал не паѓаат

Изградба.Замена

1. Големина: 0.35 * 434.7 * 386.2mm

2. Олово: UL1430 # 20 бела ПВЦ линија

3. Со осигурувачот Emerson G4A01077C, потребен е пломбирање на PVC куќиште

4. Оловото за лемење треба да биде запечатено по лепењето имид филм

5. Со 3m9448a двострано лепило на грбот

6. Со JST SSF - 21 t - P1.4 терминали и SLP - 02 v бели конектори

7. Пред и по отпорноста на заварување вредноста треба да се сними во соодветната положба

8.Потреби да спреј печатење производ модел, информации како што се цел број, и датум на производство

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:

1, плаќање : TT, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号