Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > Филтер за заштеда на енергија за заштеда на енергија од тутун
Филтер за заштеда на енергија за заштеда на енергија од тутун
 • Филтер за заштеда на енергија за заштеда на енергија од тутун

Филтер за заштеда на енергија за заштеда на енергија од тутун

  Начин на плаќање: L/C,T/T
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F066

Shape: Round

Size: 0.35*434.7*386.2mm

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Pattern: Without Pattern

User: Adult

Usage: Home, Home,office,hotel,restaurant

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Ова топло поклопец на тоалетното седиште во едноставен дизајн добро се совпаѓа со секој тоалет во тоалетот. Флексибилната и водоотпорна далеку инфрацрвена грејна фолија за производство на квалитет обезбедува извонредна издржливост. Со далеку инфрацрвено зрачење, може да се загрее за само неколку минути, обезбедува топлина и удобност. Освен тоа, човечкото тело може да има корист од далеку инфрацрвено зрачење кое е познато како сончево зрачење. Тоа може да го прошири крвниот сад, да ја ублажи болката во мускулите, да го забрза метаболизмот на човечкото тело и да го подобри ефектот на микроциркулациониот систем. Покрај тоа, овие иновативни елементи за греење користат многу помалку енергија отколку традиционалните. Оваа ниска потрошувачка и еколошки грејни елементи ќе го заземат местото на традиционалните, еден ден во иднина

Започнете го вашиот еколошки производ за многу поздрав секојдневен начин на живот сега

Smart Toilet Seat Warmer

Toilet Seat Warmer Cover


Апликација за производ

Примена во сите видови на тоалетно седиште со загреана функција

Секоја форма е достапна

Прилагодена услуга е достапна

toilet seat warming application

Спецификација на производ

Влезен напон AC 12V

Почетна отпорност 5.7-6.3Ω, стандарден отпор 6Ω
Моќност 24W ± 5%
висок напонски отпор 500V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

олово на олово ≥3Kgf / 1min Вода / терминал не паѓаат

Изградба.Замена

1. Големина: 0.35 * 434.7 * 386.2mm

2. Олово: UL1430 # 20 бела ПВЦ линија

3. Со осигурувачот Emerson G4A01077C, потребен е пломбирање на PVC куќиште

4. Оловото за лемење треба да биде запечатено по лепење на имид филм

5. Со 3m9448a двострано лепило на грбот

6. Со JST SSF - 21 t - P1.4 терминали и SLP - 02 v бели конектори

7. Пред и по отпорноста на заварување вредноста треба да се сними во соодветната положба

8.Потреби да спреј печатење производ модел, информации како што се цел број, и датум на производство

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号