Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Материјал за греење на површинска гума
Материјал за греење на површинска гума
Материјал за греење на површинска гума
Материјал за греење на површинска гума
Материјал за греење на површинска гума
 • Материјал за греење на површинска гума
 • Материјал за греење на површинска гума
 • Материјал за греење на површинска гума
 • Материјал за греење на површинска гума
 • Материјал за греење на површинска гума

Материјал за греење на површинска гума

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F011-2

Size: T0.18*340*580mm

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Power: 65W

Voltage: 220V

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

На работната површина гумени греење МАТ дизајни за канцелариски и домашни загревање апликација употреба.Таа се состои од далеку инфрацрвена греење филм, иновативна технологија во греење индустрија.

Што е далеку инфрацрвен греење филм?

Филмот за греење со далечински инфрацрвен зрак е нов вид на компоненти за греење во грејната индустрија. Со многу предности, станува се повеќе и повеќе популарен во областа за греење.


Функција за здравствена заштита-Тој емитува далеку инфрацрвена, произведувајќи топол воздух користејќи далеку инфрацрвено зрачење. Далекуната инфрацрвена светлина, позната како сончева радијација, може да го прошири крвниот сад, да ја ублажи болката во мускулите, да го забрза метаболизмот на човечкото тело и да го подобри ефектот на микроциркулациониот систем.

Високо ефикасна и en gry -saving- Тоа е исклучително издржлив и користи многу помалку енергија отколку традиционалните технологии. Со висока термичка стапка на конверзија, таа може да се загрее за само неколку минути.

Висок квалитет - еден од нашите производи веќе доби одобрување на сертификати CE, RoHS, Ul, ETL. Квалитетот е загарантиран.

Еколошки - не произведува материи што се штетни од телото, како што се електромагнетни бранови. Не создава чад или бучава

Office Desk WarmerOffice Desk Warmer

Rubber Heating Mat

Апликација за производ

Далечниот инфрацрвен филтер за загревање е широко користен во сите аспекти на животот , како што е загреана рака и електричното грејно коло на бирото може да ни даде смирувачка топлина во студеното време.

Далечен инфрацрвен грејач, корисен за здравјето.

Промовирање на циркулацијата на крвта, зајакнување на функцијата на телото.

Сјајни проникнуваат длабоко во човечката кожа и ослободуваат енергија, помагајќи во снабдувањето на нашето тело со кислород и хранливи материи.

Одржувајте топлина за време на работното време.

Наменет за канцеларија и спална соба


Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 676-827Ω, стандарден отпор 744Ω
Моќност 65W ± 10%

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥0.5Kg Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T0.18 * 340 * 580mm , големина точна

2. Еднаквост на температурата на површината на грејниот филм

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号