Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Зимски користени 12V Car Seat Грејач електричен грејач
 • Зимски користени 12V Car Seat Грејач електричен грејач

Зимски користени 12V Car Seat Грејач електричен грејач

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC

Certification: RoHS, CE

Type: Other

Material: Other, Far Infrared Heating Film

Form: Other

Power: Customized

Voltage: Customized

Size: Customized

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот

Идеални елементи за греење за греење на седиштата на автомобилот. Обезбедете топлина за време на возењето. Исто така е совршено за ладно време или студено вечерни дискови . Константната и јадената пријатна топлина помага да се одржи метаболизмот и постојаната циркулација на крвта . Со најновата технологија за позитивна температура (PTC), таа е саморегулирачка, посигурна е и заштеда на енергија. Тоа е C печатење со кристално кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлински зраци.


Не само што ние снабдување произведени телото топол производ, но, исто така, нудат услуги на ОЕМ проект.

Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн. Нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн. Квалитетот е апсолутно загарантиран.

Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство, салон за убавина, сауна соба, терапија со терапија за греење, миленичиња со топла нега, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и активни производи на отворено.

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, загревање на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизорот, демонстрација на витринско стакло.

Спецификација на производ

Влезен напон AC 230V

Почетна отпорност 296-324Ω, стандарден отпор 311Ω
Моќност 170W ± 5%
висок напонски отпор 3750V / 5mA 5s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥ 5Kgf / 1min Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T0.75 * 300 * 670mm, големина точна, отстапување ± 2 mm

2. Мора да има ефект на PTC, имено откако електричната енергија ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Материјалот е во согласност со барањата за заштита на животната средина

4. Секој филтер за греење треба да печати информации за производот

5. Електрификација на топла филмска антена 253v 10минута, на дното на површината без воздушни меури

6. Едноставност на температурата на површината за греење на филмот, видете ги приложените барања и методи за тестирање

far infrared heating for car seat 12v car seat heater self-regulating heating for car seat

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)
Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号