Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > Електрична здравствена заштита загреан подлога за болка
Електрична здравствена заштита загреан подлога за болка
 • Електрична здравствена заштита загреан подлога за болка

Електрична здравствена заштита загреан подлога за болка

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Square Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC

Size: Customized

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Power: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот

Ова греење рампа е наменета за здравствена заштита usage.With нашата најнова технологија на далеку инфрацрвена греење филм, можете да уживате во пријатна топлина и физички здравствени терапија секогаш и каде и да посакувате. Прво инфрацрвеното зрачење кое како сончево зрачење може да го промовира циркулацијата на крвта, да ја зајакне функцијата на телото. Со нашата технологија за саморегулирање на PTC, вие не мора да се грижите за проблемот со прегревање. Започнете со вашиот здрав живот започнува со еден чекор!

Не само што ние снабдување произведени телото топол производ, но, исто така, нудат услуги на ОЕМ проект.

Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн. Нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, Ul, ETL, итн. Квалитетот е апсолутно загарантиран.
Апликација за производ

1. Промовирање на циркулацијата на крвта , подобрување на системот за имунитет .

2. Да се ​​смирува топло до ревматски.

3. Стабилизира температурата на телото во зима.

4. Помош за ублажување на болката предизвикана од: болки во грбот, болки во зглобовите , мускулна болка, оперативно опоравување, мускулен вирус, друг врат на меки ткива Повреди и хронични состојби


Спецификација на производ

Влезниот напон AC 110V

Почетна отпорност 258-281Ω, стандарден отпор 269Ω
Моќ 45W ± 5%
висок напонски отпор 2000V / 2mA 5s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥3Kgf / 1min Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T1.3 ± 0.1 * 280 ± 2 * 330 ± 2mm , точна големина

2. Мора да има ефект на PTC, имено откако електричната енергија ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Материјалот е во согласност со барањата за заштита на животната средина

6. Температура на греење филм температура на површината, дури и за греење , хоризонтална тест температура на различни точење температура грешка е помалку од 5 степени

Heating Pad for Foot

Foot Reusable Heating Pad

heating pad for body warmer

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号