Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > 1800mah батерија Повторно греење 5V грејачот рака Потоплите
1800mah батерија Повторно греење 5V грејачот рака Потоплите
 • 1800mah батерија Повторно греење 5V грејачот рака Потоплите

1800mah батерија Повторно греење 5V грејачот рака Потоплите

  Единечната цена: USD 6.5 / Piece/Pieces
  Начин на плаќање: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Size: 83*62*19mm

Battery Capacity: 1800mAh

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Additional Info

Пакување: Картон кутија или ОЕМ

Продуктивност: 100000 pieces per day

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот

Нашата електрична рака потопло е совршено решение за затоплување во зима. Со 2 температура, можете да ја одберете вашата идеална температура. Медиумското поставување (43 ℃) трае до 6 часа топлина и висока температура (50 ℃) трае до до 3 часа топлина. Со повластено греење, рацете потопло може да се загреат за само 15 секунди. Капацитетот на батеријата е 1800mah кој може да ја задржи раката за загревање на работа до 6 часа. USB батерија и пренослив со долг работен век.

Нашата топлина за рака исто така е дизајнирана да ги задоволи CE, ROHS, сертификатот. OEM проектот е на располагање. Вашиот сопствен дизајн е добредојден.

Reusable 5V Hand Warmer

2 Temperature Setting Hand Warmer Reusable Hand Warmer with CE Certificate

Апликација за производ

Може да се користи како зимски ладен раствор за воена акција
Може да се користи како телефонски полнач, IPHONE, SAMSUNG итн


Спецификација на производ
1.110 / 240V, 60 / 50Hz DC5V-1000mAh
2.Пластично куќиште, затоплување на 2 страни.
3.1.2mUSB кабел, исто така може со полнач или без
4.1800Mah за батеријата помагаат да работат 3 часа
5. Многу ефикасно за затоплување на рацете во студени денови
6. Со LED покажува енергија
7. Може да се користи како моќ банка, IPHONE, SAMSUNG итн достапни
8.Двучна контрола на температурата 40 ℃ -48 дава супериорно затоплување перформанси.
9.Вградени литиумски батерии на полнење може да се користат повеќе од 500 пати.
10.Секој прилагодена боја е достапна.
11.Оригинален дизајн (патентиран)

Сертификат
certificate

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ
Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.
Големина
Максимална температура,
Напон
Ветување
Апликација
Предлог за цртање на производот (ако е достапен)
heating film and pad production and aging-2Heat film pads factory

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号