Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Електричен грејач за подножје
Електричен грејач за подножје
Електричен грејач за подножје
Електричен грејач за подножје
Електричен грејач за подножје
 • Електричен грејач за подножје
 • Електричен грејач за подножје
 • Електричен грејач за подножје
 • Електричен грејач за подножје
 • Електричен грејач за подножје

Електричен грејач за подножје

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Size: Customized

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Power: Customized

Voltage: Customized

Property: Flexible,waterproof

Additional Info

Пакување: боја кутија

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Електричен грејач за подножје

Опис на производот

Со едноставна инсталација, овие противпожарни грејачи уште повеќе ја олеснуваат љубовта во секоја соба во вашиот дом. Секој поединечен грејач има свои контроли и напојување, давајќи ви флексибилност само да ги загреете областите што ги посакувате - на пример, ако имате инсталирано грејачи низ целата своја бројач, но само едно лице седи на бројачот, можете да се прилагодите на исклучете го грејачите за ненаселени простори. Нашите противпожарни грејачи се достапни во пет големини на матици, а ние исто така нудиме патосници во облик и во облик на облик, ако ви треба попрецизно мерење.

Донесете ја топлината и луксузот на вашите работни површини со топлински грејач токму сега.

countertop heater

customized countertop heater


countertop heater

Апликација за производ

Далечниот инфрацрвен филтер за загревање е широко користен во сите аспекти на животот, како што е загреана рака и електричното грејно коло на бирото може да ни даде смирувачка топлина во студеното време.

Далечен инфрацрвен грејач, корисен за здравјето.

Промовирање на циркулацијата на крвта, зајакнување на функцијата на телото.

Сјајни проникнуваат длабоко во човечката кожа и ослободуваат енергија, помагајќи во снабдувањето на нашето тело со кислород и хранливи материи.

Одржувајте топлина за време на работното време.

Наменет за канцеларија и спална соба


Спецификација на производ

Влезниот напон AC 220V

Почетна отпорност 880-1075Ω, стандарден отпор 968Ω
Моќ 50W ± 10%

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

остри води ≥0.5Kg Не се фрлаат

Изградба.Замена

1. Големина: T0.18 * 260 * 520mm

2. Еднаквост на температурата на површината на грејниот филм


Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号