Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
USB кабел за полнење грејач на рацете потопло
 • USB кабел за полнење грејач на рацете потопло

USB кабел за полнење грејач на рацете потопло

  Начин на плаќање: L/C,T/T
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Shape: Round

Style: Simple

Feature: Eco-friendly

Heating Principle: Other, PET Carbon Heating Film

Type: Battery Hand Warmer

Additional Info

Пакување: блистер картичка

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Полнење повеќе електрични рака за повеќекратно полнење

Нашите сосема нови Електрични затоплувачи на раце се начин на живот за сите. Секоја од нашите топли загревачи има специјално дизајнирана топлинска фолија. Кога ќе се вклучи потоплокот на рацете, брзо ќе се загрее за околу 15 секунди. Кога ќе се исклучи горната страна, ќе се олади исто толку брзо, овозможувајќи вистинска топлина на побарувачката. за затоплување на рацете употребувајте технологија за полнење на литиумските батерии, која со месеци ги држи полнењата, така што секогаш ја знаете нејзината подготвеност кога ви е најпотребна.


Апликација за производ

Може да се користи како зимски ладен раствор за воена акција

Може да се користи како телефонски полнач, IPHONE, SAMSUNG итн

Heating Hand Warmer

XHC-F015H-2

Спецификација на производ

1.110 / 240V, 60 / 50Hz DC5V-1000mAh

2.Пластично куќиште, затоплување на 2 страни.

3.1.2mUSB кабел, исто така може со полнач или без

4.1800Mah за батеријата помагаат да работат 3 часа

5. Многу ефикасно за затоплување на рацете во студени денови

6. Со LED покажува енергија

7. Може да се користи како моќ банка, IPHONE, SAMSUNG итн достапни

8.Двучна контрола на температурата 40-48 обезбедува врвни перформанси за затоплување.

9.Вградени литиумски батерии на полнење може да се користат повеќе од 500 пати.

10.Секој прилагодена боја е достапна.

11. Оригинален дизајн (патентиран)

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号