Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење > Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење
Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење
Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење
Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење
 • Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење
 • Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење
 • Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење

Најголем електричен санитарен грејач на филмови за греење

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F066

Material: Plastic

Shape: Round

Hinge Material: Plastic

Feature: Electronic Bidets

Color: Single Color

User: Adult

Usage: Home, Home,office,hotel,restaurant

Warranty: 5 Year

Size: 0.35*434.7*386.2mm

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: Shenzhen Port

Опис на производот

Опис на производот

Овој далечен инфрацрвен грејач е дизајниран за секаков вид на греење на тоалетот . Тоа е широко се користи во домот, канцеларија, хотел, ресторан, итн.

Што е далеку инфрацрвен греење филм?

Филмот за загревање на инфрацрвени зраци, познат како најсовремена технологија за греење, е иновативна компонента за греење во грејната индустрија. Тоа емитува далеку инфрацрвена, произведувајќи топол воздух користејќи далеку инфрацрвено зрачење. Тој е исклучително издржлив и користи многу помалку енергија отколку традиционалното греење. Со висока термичка стапка на конверзија, таа може да се загрее за само неколку минути. Надворешната инфрацрвена светлина, позната како сончева светлина, може да го прошири крвниот сад, да ја олесни болката во мускулите, да го забрза метаболизмот на човечкото тело и да го подобри ефектот на микроциркулациониот систем. Покрај тоа, нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS, Ул, ETL сертификати. Квалитетот е загарантиран.


Апликација за производ

Примена во сите видови на тоалетно седиште со загреана функција

Секоја форма е достапна

Прилагодена услуга е достапна

PET Heating Film

Toilet Seat Heater Film


Toilet Seat Dedicated Heating Film

Спецификација на производ

Влезен напон AC 12V

Почетна отпорност 5.7-6.3Ω, стандарден отпор 6Ω
Моќност 24W ± 5%
висок напонски отпор 500V / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

олово на олово ≥3Kgf / 1min Вода / терминал не паѓаат

Изградба.Замена

1. Големина: 0.35 * 434.7 * 386.2mm

2. Олово: UL1430 # 20 бела ПВЦ линија

3. Со осигурувачот Emerson G4A01077C, потребен е пломбирање на PVC куќиште

4. Оловото за лемење треба да биде запечатено по лепењето имид филм

5. Со 3m9448a двострано лепило на грбот

6. Со JST SSF - 21 t - P1.4 терминали и SLP - 02 v бели конектори

7. Пред и по отпорноста на заварување вредноста треба да се сними во соодветната положба

8. Треба да спреј печатење производ модел, информации како што се цел број, и датум на производство

Фабрика * сертификат

Huizhou xing Хонг Чанг електрични копродукции, Ltd, основана во 1996 година, е професионална производителот кој има истражување и развој,

производство и продажба на разни видови на електрични елементи за греење и соодветна опрема за убавина, производи за здравствена заштита.

Греење елементи, вклучувајќи: греење филм, грејач делови. Готова класа поделена на производи за греење и електронски производи,

греење производи се: маса потопло, ѕидно и подно греење, миленичиња термо рампа, топло ракавици. Електронски производи се: електрична четка за заби, инструмент за убавина, затоплување на рацете, уред за спиење, итн.


certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Нашите серии

 1. Јас ќе ви одговорам во рок од 12 часа
 2. Понуда добра услуга, мала цел е исто така добредојдени.
 3. Обезбеди висок квалитет на производот, имаме строги КК за секој процес
 4. Шпедитерот е брз, побезбеден и удобен
 5. Topsharp го произведе овој корисен електричен вентилатор од 2014 година.
 6. Гаранција: една година
 7. ОЕМ и ODM

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Филтер за топлина за тоалети за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号