Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Елементи за загревање на завој > Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи
Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи
Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи
Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи
 • Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи
 • Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи
 • Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи

Мотоцикл електрични пренос на топлина загреани грејачи

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Certification: RoHS, UL, ISO9001, CE

Type: Other, Far Infrared Heating Film

Material: Other

Form: Other

Shape: Other

Size: 35*79mm

Power: 3.6w

Voltage: 12.5v

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Особено ладна оваа зима, рацете се подготвени за тоа?
Далеку од дома, особено мотоцикли се особено ранливи да се справи со замрзнати.
Оваа зима со електрична рака, веќе не се плаши!

Функција:
Два транша термостат дизајн, ниска температура од 50 Целзиусови степени, температура 75 Целзиусови степени.
Алуминиумскиот прстен фиксиран налево, ситуацијата е посигурна, посигурна.
Носете групи што не се лизгаат.
Безбедно затегнувач за гас.


Опис на производот

Ако го барате тој префект, не само што изгледа добро на вашиот мотор, туку и ви ја дава удобноста што ја сакате, нашата моторика за затегнување на рацете е токму она што ви е потребно.

 • 100% сосема нов и висок квалитет со конкурентна цена
 • Ако ладни раце го прават животот мизерија кога сте на патот, време е да ја почувствувате топлината
 • Чувајте ги рацете топли во ладно време
 • Флексибилно, лесно се вклопува под рачките за мотоцикли
 • Брзо загревање
 • Работат со сите АТВ
 • Не страдај повеќе - земете го загреаниот држач за рачка сега

Heated Motorbike Grips

Motorcycle Hand Warming Grip

Апликација за производ

Примена во сите моторни возила со моторно возило и моторно возило со теренски возила (АТВ)

За ракување со загревање на бар

Инструкции за инсталација:
1.Отстранете ги оригиналните управувачи.
2.Погледнете ја дупката во левата лента со вода за сапуница. Не го пресувајте премногу за време на инсталирањето.
3.Кога ќе го поставите балансот на железното парче кон левиот кормило, наместете го малку подалеку од кормилото.
Не затегнувајте ја корпата додека стегнете завртки.
4. Извадете го парчето од балансот и нанесете лепило до крајот на кормилото за да се држите цврсто,
ако левата корпа се лизга на челичната цевка за време на употребата.
5. Поврзете ја црвената жица со позитивниот пол, црна на негативниот пол.
Температурата не може да се прилагоди ако е поврзан погрешно.
6.Allow доволно должина на жица за струја за вртење кога го инсталирате вистинскиот кормило.

Heated Handlebar Grips for Motorbike

Спецификација на производ

Влезен напон AC 12.5V

Почетна отпорност 38.4-48.9Ω

Моќност 3.6 W ± 12%

висок напонски отпор 500Vac / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

оловно соголување ≥0.5Kgf / 1min

Изградба.Замена

1. Големина: 35 * 79mm

2. Олово: UL2468 # 20 црна ПВЦ двореден ред, должина 340 мм. Изложената должина е 330 mm (WEF)

3. Со доволно 1-480318-0 конектор терминали со AMP - 61117-1

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Елементи за загревање на завој

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号