Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
 • Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
 • Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
 • Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
 • Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање
 • Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање

Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF
  Мин. Со цел: 5000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F050C

Size: 35*79mm

Type: Far Infrared Heating Film

Power: 3.6w

Voltage: 12.5v

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Electrombile 12.5V3.6W грејач за рачно потпирање


Опис на производот

Електромил 12.5V3.6W Рачен држач за греење Филтер е дизајн за рачна снимка од мотоцикл, печатење со картон кристали, со далеку инфрацрвени зраци сончева топлина. Филм за затоплување на раката за рака Да дозволи користење на кој било посакуван држач, достапен е заштитен знак, рачката за загревање на мотоцикл може да се загрее до постојана топлина кога работи моторот, Спречува рацете да се замрзнуваат цврсто цврсто и го зголемуваат удобноста за возачот.

Напон: 12.5V, прилагодена услуга е достапна
Моќност: 3,6 w, прилагодена услуга не е достапна
Погоден за сите моторцикли со стандардни рачки
Со иновативна технологија на далеку инфрацрвено греење
Производот ги исполнува стандардите на CE, RoHS, Ul, ETL, итн
Квалитетот е апсолутно загарантиран
Прилагодената услуга е добредојдена

Hand Grip Heating Elements


Hand Grip Heating Elements 1

Hand Grip Heat film

Апликација за производ

Примена во сите моторни возила со моторно возило и моторно возило со теренски возила (АТВ)

За ракување со загревање на бар

Hand Grip heating film

Спецификација на производ

Јас nput напон AC 12.5V

Почетна отпорност 38.4-48.9Ω

Моќност 3.6W ± 12%

висок напонски отпор 500Vac / 0.5mA / 2s

Отпор на изолација ≥100MΩ500Vdc

оловно соголување ≥0.5Kgf / 1min

Изградба.Замена

1. Големина: 35 * 79mm

2. Олово: UL2468 # 20 црна ПВЦ двореден ред, должина 340 мм. Изложената должина е 330 mm (WEF

3. Со доволно 1-480318-0 конектор терминали со AMP - 61117-1


Фабрика и сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Елементи за загревање на завој

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号