Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм > Далеку инфрацрвена Сауна соба греење филм
Далеку инфрацрвена Сауна соба греење филм
 • Далеку инфрацрвена Сауна соба греење филм

Далеку инфрацрвена Сауна соба греење филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F049

Size: 350*670mm

Power: 170W

Voltage: 220V

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Далеку инфрацрвена сауна топлина филм главно се користи во Далечниот инфрацрвена сауна соба, инфрацрвена сауна грејач, топлина далеку инфрацрвена сауна купола, висока температура јога студио, пот поток соба итн здравствена нега топлина филм главно се користи за далеку инфрацрвена сауна соба топлина филм, тело топлина филм, маса масажа тенок загреан елемент.

Далеку инфрацрвена сауна соба топлина филм

1. Производ: Далечински инфрацрвена Сауна соба топлина филм

2. Производот кој го користи Carbon за печатење, со функцијата за далечинска инфрацрвена врска.

3. Филмот за греење може да се направи како ваше барање, како на пример напонот, моќноста, големината, температурата итн

4. Ние строго изберете Сурови материјали меѓународни за нашите производи, за да се обезбеди нашиот производ се речиси 100% помине стапка при вчитување.

5. Ние имаме воспоставено ISO9001 систем за управување со квалитетот и имаат положено ISO14000 и OHSAS18000.

6. Сите производи по accouting, ние ќе ви понудиме најниска цена за вас.

Спецификации

Влезен напон: AC 220V

Почетна отпорност: 271-300Ω , стандарден отпор 285Ω ( сребрен отпорник на плазма во опсег од 4Ω )

Моќност: 170W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V 5mA 5s ( алуминиумска фолија )

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

олово: ≥5Kgf / 1min не се пролева

Изградба . Големина:

1. Големина: T0.75 * 350 * 670mm , ± 2mm

2. Имајте го ефектот PTC, имено, откако електричната енергија ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Суровините се во согласност со ROHS

4. Печатење информации за производот за секој филм

5. По 10mins електрифицирање 275V на Off-Контакт Дното на греење филм на површината без воздушни меури

6. Едносталост на температурата на површината на греењето

Sauna Room Heating FilmSauna Room Heating Film


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена


Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号