Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм > Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
 • Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
 • Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
 • Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
 • Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм
 • Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм

Топлина инфрацрвена сауна купола топлина филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F048

Voltage: 230V

Power: 240W

Size: 350*670mm

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

· Го користи човечкото тело со аплицирање за инфрацрвена топлина.

· Нема електромагнетни бранови кои се емитираат од грејниот филм.

· Со својот тенок дизајн, едноставно е да се инсталира и подготвен за употреба.

· Можност да го одберете саканото ниво на температура за ваша удобност.

· Мала или делумна апликација е можна.

· Екстремно енергетски ефикасен

· Произведува негативни јони.

Спецификации

Влезен напон: AC220V

Почетна отпорност: 512-566Ω, стандарден отпор 538Ω

Моќност: 90W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V5mA 5s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥ 5Kgf / 1min (Њутн)

Изградба.За големина:

1. големина: T0.75 * 300 * 400mm ± 1.5m

2. Мора да има PTC ефект, откако моќта на електрификација ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Информации за печатење поврзани со производот

Heat Far InfraredHeat Far InfraredHeat Far Infrared

Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号