Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм > се релаксираат ела сауна соба топлина филм
се релаксираат ела сауна соба топлина филм
 • се релаксираат ела сауна соба топлина филм

се релаксираат ела сауна соба топлина филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Bag/Bags
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F049C

Size: 350*670mm

Power: 260W

Voltage: 120V

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Информации за компанијата

Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е специјализирана за производство и прилагодување на различни греење филмови, вклучувајќи половина тело инфрацрвена сауна топлина филм, преносни инфрацрвена сауна топлина филм, мека топлина инфрацрвена сауна топлина филм, чудо топлина инфрацрвена сауна топлина филм, црвена цевка сауна топлина филм , преносни сува сауна топлина филм, се релаксираат ела сауна топлина филм, добра здравствена сауна топлина филм, златен бран сауна топлина филм, 6 лице сауна топлина филм, мала дома сауна топлина филм, кедар барел сауна топлина филм, затворен парна сауна топлина филм, половина сауна топлина филм, сауна грејач, флексибилен грејач, PTC грејач, инфрацрвен грејач, расад топлина МАТ, огледало против магла итн. Тие се користат во домашни апарати, машини за пластични и гумени машини и сл, за загревање, одмрзнување, сушење, топло, итн. Овде можете да најдете речиси секој греен елемент што ви треба.


Спецификации

Влезен напон: AC 120V

Почетна отпорност: 52.7-58.3Ω, ( Сребрен плазматски отпорник во опсег од 1.5Ω)

Моќност: 260W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V 5mA 5s (алуминиумска фолија)

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

олово: ≥5Kgf / 1min не се пролева

Изградба.За големина:

1. Големина: T0.75 * 350 * 670mm, ± 2mm

2. Имајте го ефектот PTC, имено, откако електричната енергија ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Суровините се во согласност со ROHS

4. Печатење информации за производот за секој филм

5. По 10mins електрифицирање 275V на Off-Контакт Дното на греење филм на површината без воздушни меури

6. Едносталост на температурата на површината на греењето

Portable Dry Sauna Heat FilmPortable Dry Sauna Heat Film


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号