Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Добри здравствени сауни топлина филм
 • Добри здравствени сауни топлина филм

Добри здравствени сауни топлина филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F049D

Power: 210W

Voltage: 230V

Size: 350*670mm

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Карактеристики на производот

1Soft --------- Поудобно за вас да уживате

2Warm ------ Температурата е погодна за вас да имаат добар ден. Тоа е како капење на сонце.

3Здравје ------ Тоа го прави да имате добро расположение и ја има функцијата на далеку инфраред.

4Safe --------- Тоа е заштита од прегревање.

5Cheap ------- Има разумна цена.

6Едноставно за движење ------ Лесно е да се чисти и преносливо.

7Variety --------- Имаме различни димензии и стилови.


Спецификации

Влезен напон: AC 230V

Почетна отпорност: 240-265Ω, стандарден отпор 252Ω (сребрен плазматски отпорник во 3.5Ω)

Моќност: 210W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V 5mA 5s (алуминиумска фолија)

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

олово: ≥5Kgf / 1min не се пролева

Изградба.За големина:

1. Големина: T0.75 * 350 * 670mm, ± 2mm

2. Имајте го ефектот PTC, имено, откако електричната енергија ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Суровините се во согласност со ROHS

4. Печатење информации за производот за секој филм

5. По 10mins електрифицирање 275V на Off-Контакт Дното на греење филм на површината без воздушни меури

6. Едносталост на температурата на површината на греењето

Indoor Steam Sauna Heat FilmIndoor Steam Sauna Heat Film


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号