Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
златниот бран сауна топлина филм
златниот бран сауна топлина филм
златниот бран сауна топлина филм
 • златниот бран сауна топлина филм
 • златниот бран сауна топлина филм
 • златниот бран сауна топлина филм

златниот бран сауна топлина филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Далечината инфрацрвена топлина е добра за здравствената заштита на човекот, главно се користи во филмот за ПЕТ грејач за ладна маска за лице, директна продажна здравствена заштита маска полиимид (ПИ) филм, маскирање филм за електричното греење Полиимид филм, маска за електрично греење, окото за здравје маска јаглеродни влакна греење филм, инферирани греење филм, да ги задржи одговара на греење филм, греење филм за око, очите масажа тенок загреан елемент etc.we се професионални и лидер кинески извозник на топлина филм, опции за персонализација (на пример: SMT компоненти, флексибилен кабел и конектори) може да обезбеди совршено комплетно решение кое може значително да го намали времето на склопување и да ја зголеми продуктивноста. Обезбедување на различни сложени облици на дизајн и различни дизајни на моќ. Мембрана во исто парче електрично загреан греење коло може да биде дизајнирана и држење коло, ние се надеваме на вашата соработка.1. Спецификации

Влезен напон: AC220V

Почетна отпорност: 512-566 Ω , стандарден отпор 538 Ω

Моќност: 90W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V5mA 5s

Отпор на изолација: ≥ 100M Ω 500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥ 5Kgf / 1min (Њутн)

Изградба.За големина:

1. големина: T0.75 * 300 * 400mm ± 1.5m

2.Must имаат PTC ефект, по електрична енергија моќ ќе стане помал, стабилна моќ и почетна моќ се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Печатење поврзани со информации за производот
ДАЛЕЧИНА ИНФРАРАЦИЈА ОДГЛЕДУВАЊЕ НА ФИЛМОТ:

1.) Брзо загревање, само неколку секунди

2.) Повеќе од 300.000 часа животен век

3.) Двојна заштита ---- водоотпорен и ЕМИ СУПЕЊЕ

4.) Интелигентна прецизна контрола

5.) Над 99% конверзија на топлина

6.) Заштеда на енергија над 50%

7.) ЕКО, прашина и мирен

8.) Ултра-висока изолација 3750V

9.) Флексибилно градење на градиент

10.) Далеку-инфрацрвена здравствена заштита

XHC-F056-1XHC-F056-2


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.
Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2

Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号