Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм > флексибилни грејни елементи сауна греење филм
флексибилни грејни елементи сауна греење филм
флексибилни грејни елементи сауна греење филм
флексибилни грејни елементи сауна греење филм
флексибилни грејни елементи сауна греење филм
 • флексибилни грејни елементи сауна греење филм
 • флексибилни грејни елементи сауна греење филм
 • флексибилни грејни елементи сауна греење филм
 • флексибилни грејни елементи сауна греење филм

флексибилни грејни елементи сауна греење филм

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: F049

Size: 350*670mm

Voltage: 220V

Power: 170W

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Здравствена заштита топлина филм главно се користи за далечински инфрацрвена Сауна соба топлина филм, производи за здравствена заштита, телото топлина филм, масажа маса тенок загреан елемент, инфрацрвена греење јакна, флексибилни греење flim за ски костум, греење flim за нуркање костум, половина телото инфрацрвена сауна топлина филтер, пренослив инфрацрвена сауна топлина филм, мека топлина инфрацрвена сауна топлина филм, чудо топлина инфрацрвена сауна топлина филм, црвена цевка сауна топлина филм, преносни сува сауна топлина филм, се релаксираат ела сауна топлина филм, добро здравје сауни топлина филм, златни бранови сауна топлина филм, сауна топлина филм 6 лица, мала дома сауна топлина филм, кедар барел сауна топлина филм, затворен пареа сауна топлина филм, половина телото сауна топлина филм.

ние сме професионални и лидери кинески извозник на топлина филм, опции за прилагодување (на пример: SMT компоненти, flex кабел и конектори) може да обезбеди совршено комплетно решение кое може значително да го намали времето за склопување и да ја зголеми продуктивноста. Обезбедување на различни комплексни форми дизајн, и различни дизајни на моќ. Мембрана во исто парче електрично загреан греење коло може да биде дизајнирана и држење коло, ние се надеваме на вашата соработка.

1. Спецификации

Влезен напон: AC220V

Почетна отпорност: 512-566Ω, стандарден отпор 538Ω

Моќност: 90W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V5mA 5s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥ 5Kgf / 1min (Њутн)

Изградба.За големина:

1. Големина: T0.75 * 300 * 400mm ± 1.5m

2. Мора да има PTC ефект, откако моќта на електрификација ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Информации за печатење поврзани со производот

sauna accessoriessauna room heat film


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Функција и карактеристики

1. Секоја јаглеродна жица поминува низ струјата е помала од безбедносната струја 10mA

2. Надворешна инфрацрвена здравствена заштита

3. До повеќе од 98% од ефикасноста на конверзија на електрична енергија

4. Левата и десната конвергенција, перформансите на струјата и напонот се постабилни

5. "Прва" само демагнетизирање функција интегриран греење филм

6. Супер PTC карактеристики, прва класа фреквенција конверзија технологија, моќ промени со температура

7. Нова генерација на технологија за одделување на јаглерод, за да се елиминира феноменот на искрата

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号