Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм > Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
 • Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
 • Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
 • Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
 • Сауна соба соба парна користи Грејни елементи
 • Сауна соба соба парна користи Грејни елементи

Сауна соба соба парна користи Грејни елементи

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC

Size: 350*670mm

Voltage: 220V

Power: 170W

Material: Far Infrared Heating Film

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот

Нова технологија на грејни елементи. Повеќе поздрав начин за греење на сауните. Јаглеродното печатење со кристално печатење, со далеку инфрацрвени зраци со топлина која може да навлезе длабоко во вашето тело и да ја забрза циркулацијата на крвта . Идеален за многу видови на употреба. Со најновата позитивна температура коефициент (PTC) технологија, таа е саморегулирачка, таа е побезбедна без проблем со прегревање . Висока термичка конверзија, која е различна од традиционалното греење, што резултира со заштеда на енергија.Нашите производи се дизајнирани да ги задоволат CE, RoHS, Ul, ETL стандардите. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојден.Спецификација на производ

Влезен напон: AC220V

Почетна отпорност: 512-566Ω, стандарден отпор 538Ω

Моќност: 90W ± 5%

висок напонски отпор: 3750V5mA 5s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

Ефектот на силата на соголување: ≥ 5Kgf / 1min (Њутн)

Изградба.За големина:

1. Големина: T0.75 * 300 * 400mm ± 1.5m

2. Мора да има PTC ефект, откако моќта на електрификација ќе се намали, стабилната моќност и почетната моќност се разликуваат помеѓу 5% и 15%

3. Информации за печатење поврзани со производот

sauna room heat film


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Функција и карактеристики

1. Секоја јаглеродна жица поминува низ струјата е помала од безбедносната струја 10mA

2. Надворешна инфрацрвена здравствена заштита

3. До повеќе од 98% од ефикасноста на конверзија на електрична енергија

4. Левата и десната конвергенција, перформансите на струјата и напонот се постабилни

5. "Прва" само демагнетизирање функција интегриран греење филм

6. Супер PTC карактеристики, прва класа фреквенција конверзија технологија, моќ промени со температура

7. Нова генерација на технологија за одделување на јаглерод, за да се елиминира феноменот на искрата

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење. големина, максимална температура, напон, моќ, примена

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Прилагодени елементи за греење > Инфрацрвен сауна топлина филм

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号