Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење > Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
 • Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
 • Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
 • Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор
 • Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор

Флексибилен филмски грејач направен по нарачка за ретровизор

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Square Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F009D

Type: Other, Far Infrared Heating Film

Certification: CE, ISO, RoHS, UL

Structure: Other

Brand: Other

Size: 370*370mm

Power: 28w

Voltage: 230V

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

P roduct Опис

Далечните инфрацрвени грејни филмови се користат за огледала за бања, огледала за автомобили , парна соба, соба за сауни, соба за јога, душеци, облека, миленичиња, камера, мали апарати за домаќинство и така натаму. Греење е едноставно да се инсталира и лесен за употреба. Ние ви нудиме иновативна технологија на ПЕТ грејниот филм кој може да ви помогне да го пишувате проблемот со дефозијата. Нашите инженери ќе развијат демистички рампа за автомобил огледало што одговараат на вашите барања преку најнапредната технологија. ОЕМ проектот е добредојден. Нашиот производ исто така е дизајниран да ги задоволи стандардите CE, RoHS, Ul, ETL. Квалитетот е апсолутно загарантиран.

PET Heating Film For Rearview Mirror

Car Mirror Demister Pad

Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство , салон за убавина , сауна соба , терапија со лекови за лекување , грижа за миленичиња, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и активни производи на отворено .

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, греење на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизори.


Спецификација на производ

Моќност: 28W ± 10% Влезен напон: AC 230V

Почетна отпорност: 1717-2099Ω, стандарден отпор 1889Ω

висок напонски отпор: 3750V / 100mA 3s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

вирус на олово: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. Големина: 370 * 370 ± 4мм

2. Топлина печат печатење дури, не може да има греење нерамна феномен

3. Со налепница на грб (DS-80LG)

4. Со ПВЦ тефлонски двојно јадро, 2 x 0,75 mm квадрат, надворешната линија должина 730 mm + 10 -0

5. Водачки интерфејс со пластична обвивка, во внатрешноста на црниот силикон (XS1110B)

6. Етикетата за налепници поставена на пред-обложувачката површина на филм, двострано адхезирана хартија од типот на оловен интерфејс треба да биде издлабенаИспорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号