Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Фабрика Цена Стакло Defogging Греење Филм
 • Фабрика Цена Стакло Defogging Греење Филм

Фабрика Цена Стакло Defogging Греење Филм

  Начин на плаќање: L/C,T/T
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Square Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F009B-3

Size: 300*500mm

Type: Far Infrared Heating Film

Power: 30w

Voltage: 230V

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Опис на производот

Овој филтер за греење е идеален за одмаглување на огледалото, вклучувајќи огледало за бања, огледало за автомобил, итн.

Ние ви нудиме висококвалитетен, едноставен инсталиран и едноставно искористен грејач за греење. Грејачите имаат ниско, постојано, дури и температурно својство што го прави огледалото јасно и безбедно да се користи. Нашето далечно инфрацрвено греење е исклучително издржливо и користи многу помалку енергија отколку традиционалните технологии. Нашите производи исто така се дизајнирани да ги исполнат CE, RoHS, Ul, ETL, стандардите. Високиот квалитет и конкурентна цена на нашите производи нè прават да бидеме блиски партнери на светски познати бренд добавувачи, како што се Samsung, LG, Симфер, Колер, Панасоник, БРОН, итн. Квалитетот е апсолутно загарантиран. ОЕМ проектот е добредојден.

Bathroom Mirror Heating FilmBathroom Mirror DefoggerHeated Bathroom Mirror Element


Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство, салон за убавина, сауна соба, терапија со терапија за греење, миленичиња со топла нега, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и активни производи на отворено.

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, загревање на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизорот, демонстрација на витринско стакло.


Спецификација на производ

Влезен напон: AC 230V

Почетна отпорност: 1603-1959Ω

Моќност: 30W ± 10%

висок напонски отпор: 3750V / 100mA 3s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

вирус на олово: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. Големина: T0.4 ± 0.1 * 300 ± 3 * 500 ± 5 mm

2. Топлина коло печатење дури, не може да има греење нерамна појава

3. Со налепница на грб ( DS-80LG )

4. Со ПВЦ двојно јадро, квадрат 2 x 0,75 mm, надворешната линија должина 700 mm + 10 -0

5. Водачки интерфејс со пластична обвивка, во внатрешноста на црниот силикон (XS1110B)

6. Површински слој со слој од 0,125 ПЕТ пред-обложувачки филм , оловен интерфејс тип двострано лепи хартија треба да се издлаби

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1

factoryfactory2

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.


Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини .Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号