Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Огледало за детекција на задното стакло
 • Огледало за детекција на задното стакло

Огледало за детекција на задното стакло

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Type: Other, Far Infrared Heating Film

Certification: CE, ISO, RoHS

Structure: Other

Brand: Other

Size: Customized

Power: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ ISO14001 / OSHAS18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

P roduct Опис

Идеа за греење на ретровизорите.

Обезбедете постојано топлина за да го одржите вашиот огледало јасно и да не ја оштетите.

Безбедно да се користи: Сите defoggers се произведени од одлични суровини според меѓународниот стандард. Назад самолеплив лепак не е само добар за спроведување на топлина, туку и спречување вода од огледало.
Лесно да се инсталира: Прочистувач со самолеплив лепак за лепење, лесен за инсталирање за огледало и ефикасно работење


Нашите инженери можат да развијат демистички рампа за автомобил огледало што одговараат на вашите барања преку најнапредната технологија.

ОЕМ проектот е добредојден. Нашиот производ, исто така, е дизајниран да ги задоволи CE, RoHS, ETL, стандардите.

Квалитетот е апсолутно загарантиран.

Car Mirror Electric Heate

Rearview Mirror Heating

Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство , салон за убавина , сауна соба , терапија со лекови за лекување , грижа за миленичиња, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и активни производи на отворено .

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, греење на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизори.


Спецификација на производ

Моќност: 28W ± 10% Влезен напон: AC 230V

Почетна отпорност: 1717-2099Ω, стандарден отпор 1889Ω

висок напонски отпор: 3750V / 100mA 3s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

вирус на олово: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. Големина: 370 * 370 ± 4мм

2. Топлина печат печатење дури, не може да има греење нерамна феномен

3. Со налепница на грб (DS-80LG)

4. Со ПВЦ тефлонски двојно јадро, 2 x 0,75 mm квадрат, надворешната линија должина 730 mm + 10 -0

5. Водачки интерфејс со пластична обвивка, во внатрешноста на црниот силикон (XS1110B)

6. Етикетата за налепници поставена на пред-обложувачката површина на филм, двострано адхезирана хартија од типот на оловен интерфејс треба да биде издлабена


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号