Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење > 12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот
12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот
12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот
12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот
 • 12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот
 • 12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот
 • 12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот

12V загревање на задното стакло за загревање на автомобилот

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Type: Other, Far Infrared Heating Film

Certification: CE, ISO, RoHS, UL

Structure: Other

Brand: Other

Size: Customized

Power: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производотНашите инженери ќе развијат демистички рампа за автомобил огледало што одговараат на вашите барања преку најнапредната технологија. ОЕМ проектот е добредојден. Нашиот производ исто така е дизајниран да ги задоволи стандардите CE, RoHS, Ul, ETL. Квалитетот е апсолутно загарантиран.

Customized Car Mirror Defogger

Low Temperature Heating Defogger

Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство , салон за убавина , сауна соба , терапија со лекови за лекување , миленичиња со топла нега, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и производи за надворешна активност .

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, греење на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизори.


Спецификација на производ

Моќност: 28W ± 10% Влезен напон: AC 230V

Почетна отпорност: 1717-2099Ω, стандарден отпор 1889Ω

висок напонски отпор: 3750V / 100mA 3s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

вирус на олово: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. Големина: 370 * 370 ± 4мм

2. Топлина печат печатење дури, не може да има греење нерамна феномен

3. Со налепница на грб (DS-80LG)

4. Со ПВЦ тефлонски двојно јадро, 2 x 0,75 mm квадрат, надворешната линија должина 730 mm + 10 -0

5. Водачки интерфејс со пластична обвивка, во внатрешноста на црниот силикон (XS1110B)

6. Етикетата за налепници поставена на пред-обложувачката површина на филм, двострано адхезирана хартија од типот на оловен интерфејс треба да биде издлабена

Трговски услови:
1, исплата: TT, Western Union.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1heat pad factoryheat film factory2

Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号