Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Грејач за грејно огледало без магла
 • Грејач за грејно огледало без магла

Грејач за грејно огледало без магла

  Начин на плаќање: T/T
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Square Meter
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Certification: RoHS, UL, ISO9001, CE

Type: Other, Far Infrared Heating Film

Material: Other

Form: Spiral Heating Element

Shape: Other

Size: Customized

Power: Customized

Voltage: Customized

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Грејната рампа за огледала за огледала Поедноставување на вашата утринска рутина


Нашиот производ, дезерваторот на огледалото за огледало со суета е совршен за брачните другари кои делат бања наутро. Придржувајќи се кон огледалото на суетата, филмот за греење за детомирање на огледалото ја зацврсти иновативната технологија која го задржува безмасленото огледало во дожд, додека еден тушев на лицето, а на другата личност му е неопходна магнетна рефлексија.


Функција:

Еколошки материјал за дезогација на огледалото

Јаглеродно печатење со далеку инфрацрвено зрачење

Висок квалитет, заштеда на енергија и долг животен век од 30000 часа

Чувајте го огледалото јасно, идеално за апликација за шминка

IP44 рејтинг, погоден за користење во хотелски бања

Лесна инсталација и лесна за одржување

UL CE RoHS сертифициран

Големината на дезерваторот за огледало може да биде нарачана.


Во моментов имаме 3 грејни филтри за греење

300 * 750mm 230V45W 38 ± 5 ℃
300 * 500mm 230V30W 38 ± 5 ℃
370 * 370mm 230V28W 38 ± 5 ℃

Ние исто така нудиме прилагодена услуга.

Можете да ја советувате вашата големина, температура, напон, моќ, така што можеме да ви обезбедиме решение за греење за вас соодветно.


Нашите производи исто така се дизајнирани да ги исполнат стандардите CE, RoHS, Ul, ETL. Високиот квалитет и конкурентна цена на нашите производи нè прават да бидеме блиски партнери на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler , Panasonic, BROAN, итн. Квалитетот е апсолутно загарантиран.

fog-free mirror defoggervanity mirror defogger

Апликација за производ

1. Примена во медицинската опрема. крвна анализа, инфузија, респираторна терапија итн.

2. Антифриз за инструменти и опрема на воздушната, воените инсталации.

3. Примена во екстензивни апарати за домаќинство, салон за убавина, сауна соба, терапија со терапија за греење, миленичиња со топла нега, систем за топење на снег, систем за подно греење, електричен грејач и активни производи на отворено.

4. Угостителска опрема за греење, одгледување на стакленички, загревање на почвата, стерилна просторија со постојана температура, греење на автомобилски батерии, анти-магла од ретровизорот, демонстрација на витринско стакло.

Спецификација на производ

Влезен напон: AC 230V

Почетна отпорност: 1603-1959Ω

Моќност: 30W ± 10%

висок напонски отпор: 3750V / 100mA 3s

Отпор на изолација: ≥100MΩ500Vdc

вирус на олово: ≥3Kgf / 1min

Изградба.За големина:

1. Големина: T0.4 ± 0.1 * 300 ± 3 * 500 ± 5 mm

2. коло на топлина печатење дури и не може да има греење нерамна феномен

3. Со налепница на грб (DS-80LG)

4. Со ПВЦ двојно јадро, квадрат 2 x 0,75 mm, надворешната линија должина 700 mm + 10 -0

5. Водачки интерфејс со пластична обвивка, во внатрешноста на црниот силикон (XS1110B)

6. Користење на логото на клиентот со површински слој со слој од 0,125 ПЕТ Пред-обложувачки филм , двојно-странична адхезирана хартија со оловен интерфејс треба да биде издлабена

Сертификат

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2


Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.
Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина

Максимална температура,

Напон

Ветување

Апликација

Предлог за цртање на производот (ако е достапен)Категории на производи : Филтер за греење на домашни апарати > Огледални елементи за греење

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号