Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Рептил топлина подлога > Подножје за грејач на грејачи > Кучиња електричен грејач подлога за топла нега
Кучиња електричен грејач подлога за топла нега
 • Кучиња електричен грејач подлога за топла нега

Кучиња електричен грејач подлога за топла нега

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F037/1

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L, Customized

Feature: Eco-Friendly, Stocked, Portable

Voltage: Customized

Heating Principle: Far Infrared Heating Film

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ ISO14001 /OSHAS 18000

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Опис на производот


 • ЧУВАЈТЕ ГО ВАШИОТ ПЕТ ДОЗВОЛ КАТ КОЗИ И СОФОРМАН: Без употреба на традиционални грејни елементи. Саморегулирачкото грејно коло е одлична иновација за удобност и релаксација на вашите миленици. Оваа едноставна и висока термичка конверзија на плочата ја рефлектира топлината на вашето милениче назад кон нив.
 • ИСПОЛНУВАЈТЕ СОДОВОЛУВАЊЕ НА ЖИВОТНИТЕ И ЖИВОТНИТЕ ОТСТРАНУВАЈЌИ ОД БЕЗБЕДНОСТ ИЛИ ПОВРЕДАТА: Користете го садот за автоматско регулирање за да обезбедите удобно утеха за мачки, мачиња, кученца, кучиња, старечки миленичиња, старечки жени или животни кои имаат потреба од комфор и топлина за време на заздравувањето од болеста или повреда. Плочата може да се користи за најпопуларни раси на кучиња и е идеален подарок за да му овозможи на вашето домашно милениче да има оптимална удобност и релаксација.
 • ЗАДОВОЛУВАЊЕ ГАРАНТИРАНО СО ВИСТИНСКИ КВАЛИТЕТ: Ние нудиме високо квалитетен производ. Ние исто така нудиме прилагодена услуга. Со ваше барање, ние можеме да ви снабдување со вашите идеални грејната рампа. И нашиот производ веќе доби одобрување од CE, RoHS, ETL, итн.1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревање

Pet Heated PadHot Sell Polyimide Film Heating PadPet Film Heated


Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите


Спецификација на производ

Base Material:PVC
size:200*450mm,customized available
wattage:24w,customized available
voltage:120v,customized available
max temperature: 42℃
color:black,customized available
lead time:30 days

Certificat e

certificate of heat film and heat pads-1factoryfactory2Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)

Категории на производи : Рептил топлина подлога > Подножје за грејач на грејачи

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号