Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Рудник за греење на пустиникот
Рудник за греење на пустиникот
Рудник за греење на пустиникот
 • Рудник за греење на пустиникот
 • Рудник за греење на пустиникот
 • Рудник за греење на пустиникот

Рудник за греење на пустиникот

  Начин на плаќање: L/C,T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: F034-4

Application: Reptiles, Cats, Small Animals, Dogs

Material: Plastic

Mattress: Without Mattress

Waterproof: Waterproof

Folded: Unfolded

Customized: Customized

Color: Black

Condition: New

Size: L

Feature: Eco-Friendly, Stocked

Self-regulating: Portable

Additional Info

Пакување: цртан

Продуктивност: 10000PCS/DAY

Бренд: XHC

Транспорт: Ocean,Air,EXPRESS

Место на потекло: направено во Кина

Способност за снабдување: 10000PCS/DAY

Сертификат: CE,RoHS, Ul, ETL, ISO9001/ 14001 / 18000

Опис на производот

Рамномерно дистрибуирајте ја топлината во живеалиштето на хермес-ракови со Маслото за греење. Материјата за греење може да се користи за пластични или стаклени живеалишта и е изработена од издржлива конструкција. Ексклузивна PetSmart.

Внимание:
За употреба само на сува тенкови. Само за домашна употреба.
За да ги заштитите од електрични опасности, НЕ потопувајте ги каблите, приклучоците или грејачот во вода или во друга течност.
Затворен надзор е потребен кога се користи грејач од или во близина на деца.
НЕ ракувајте со топлината ако кабелот или приклучокот се оштетени на било кој начин.
НЕ употребувајте топлина за ништо друго освен наменетата употреба.
НЕ употребувајте пинови или други метални предмети за да ја прицврстите рамката на грејачот.
НЕ ставајте на тенкови со распукани или скршени површини.

Пустиник рак топлина МАТ е да ги затоплување за Пустиник ракови, влекачи и водоземци, го обезбеди топлина за Пустиник ракови, влекачи и водоземци.


Спецификација на производ
Основен материјал: ПВЦ
големина: 4 во Х 7 во (10,1 см х 17,8 см) , прилагодена на располагање
моќност: 4W, прилагоден достапен
напон: 120V, прилагоден достапен
максимална температура: 42 ℃
боја: црна, прилагодена на располагање
време на доведување: 30 дена


Опис на производот

Нашите иновативни грејни пернили се еден од најефикасните и најсигурни алатки за обезбедување топлина за рептилите и амфибиските куќишта. Рецептите и водоземците се ладнокрвни и во нивното природно живеалиште често ги користат површините загревани од сонцето за да се загреат. рептилите е грејач на подлогата од терариум кој ги симулира овие површини загревани од сонцето. Тие се идеални 24-часовни извори на топлина за рептилни и водоземни видови и од суштинско значење како ноќен извор на топлина за многу пустински видови. Нашето рептилно далеку инфрацрвено грејно коло може да биде трајно прицврстено на терариумот, формирајќи цврста врска за оптимален пренос на топлина. Драјна флексибилна. Водоотпорна. анти-џвакање и корозија отпорна на имотот доведе до подолг работен век. Квалитетот е апсолутно загарантиран. OEM услугата е достапна. Нашите производи исто така се дизајнирани да ги исполнат CE, RoHS, Ul, ETL стандардите.


1. Печатење на јаглеродни кристали, со далеку инфрацрвени зраци со топлина.

2. Идеални за рептилите, водоземците, ракотворбите, рибите, птиците, мачките, кучињата, зајаците итн.

3. 3. Со најнова технологија за позитивна температура (ПТЦ), таа е саморегулирачка, посигурна и заштеда на енергија.

4. Со ПВЦ функција, таа е водоотпорна, а-џвака и исклучително издржлива

5. 42 ℃ температура на површината, да миленичиња се чувствуваат топло и cosey

6. OEM услуга достапна, вашиот сопствен дизајн е добредојдена.

7. Погоден за сите видови на желки кутии, стаклени кутии, рептили и миленичиња зачувување на топло.

8. Безбедно греење без проблем за прегревање


Апликација за производ

Загревање на резервоарот за риба

грижа за затоплување на миленици

грижа за затоплување на рептилите

Waterproof Heating Mat for Reptile

puppy heating padself-regulating heating pad


сертификат

certificate of heat film and heat pads-1Hermit Crab heat mat factoryHermit Crab heat mat factory2


Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

апликација

нацрт на цртање на производот (ако е достапен)


Категории на производи : Рептил топлина подлога > Подножје за грејач на грејачи

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号