Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Саден топлина маточина > топлински рампа за одгледување на стакленички
топлински рампа за одгледување на стакленички
топлински рампа за одгледување на стакленички
 • топлински рампа за одгледување на стакленички
 • топлински рампа за одгледување на стакленички

топлински рампа за одгледување на стакленички

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F005B

Size: 300*400mm

Power: 20W

Voltage: 230V

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Топлина филм за садење проект, вклучувајќи: одгледување на стаклена градина садење Греење филм, земјоделски зеленчук оранжерии затоплување филм ,, Саден топлина МАТ за затоплување корени и Закажувам germinated, топчеста топлина мат, итнОпис на производот

Употреба i nstructions за саден топлина МАТ:

1.Пајна саден топлина на цврста, добро исцедена површина. Не дозволувајте да седите во стоечка вода.

2.Plug садници топлина МАТ во 220 волти штекер.

3.Овој саден топлина МАТ е дизајниран да ја зголеми површината за искоренување за приближно 10-20F погоре, растат собна температура.

4. Поставете ги садовите за садови, саксии или контејнери на саден сад.

5.За потопло температурата на коренот, ставете го садниот сад на изолираната површина наместо ладен под.

6. Користење на влажност купола помага задржување на влага abd им помага на растенијата 'ртење и корен побрзо.

Предности на садење топлина МАТ:

1. Ги зајакнува амбиенталната тенепература на коренот за подобрување на процесот на ртење

2.Helps градинари имаат подобри стапки на успех со садници и сечи.

2. Тешката конструкција ја прави оваа МАТ многу издржлива.

3. Интелигентно дизајнира внатрешен распоред на грејната жица

4. Plug & Play едноставно вклучување.

Слики од топлотни мата на расад:

XHC-F037-seed start matself-regulating heating padanimal heating pad

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат:

certificate of heat film and heat pads-1

Фабрика Вовед:

Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.

Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.

Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2Категории на производи : Систем за саден сад > Саден топлина маточина

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号