Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Саден топлина маточина > Семенски стартер Растителна подлога за размножување на ртење
Семенски стартер Растителна подлога за размножување на ртење
 • Семенски стартер Растителна подлога за размножување на ртење

Семенски стартер Растителна подлога за размножување на ртење

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,CIF,EXW
  Мин. Со цел: 500 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Модел бр.: XHC-F005B-5

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Опис на производот

Закачалка за загревање на масното семе за подигање на растенијата Растегнување на ртење на клонирање 21W

Опис:

 • Сад топлина МАТ за подобар раст на растенијата и семето на семето за семе ртење
 • Ги зајакнува коренските области 10 до 20 степени над амбиенталната температура
 • Го зголемува успехот на садници и сечи, издржлива конструкција, водоотпорно и лесно чистење
 • Може да се сместат во многу различни големини на саден сад Кондензиран сад.
 • Дојдете со адаптер за напојување кој одговара на вашата сакана земја


Спецификација на производ


Основен материјал: ПВЦ

големина: 100 * 178mm, прилагодена на располагање

моќност: 4W, прилагоден достапен

напон: 120V, прилагоден достапен

максимална температура: 42 ℃

боја: црна, прилагодена на располагање

време на доведување: 30 дена

Heated Seed TrayMini GreenhouseMini Greenhouse

pets bed


Забелешка:

Користење на термостатот со семенски стартер:

 • 1. Ве молиме најдете рамна, сува површина од соодветната големина за вашата топлина МАТ,
 • избегнувајќи ладни површини, и тие ќе се спротивстават на способноста за греење на топлината.
 • 2. Ве молиме приклучете го електричниот кабел за топлина во стандарден приклучок од 120V.
 • 3. Ве молиме да поставите послужавник за размножување или друг растителен контејнер на топлотната подлога. За подобри резултати, покријте садници / сечи со купола за влажност.Внимание:

 • 1. Никогаш не дозволувајте топлотната подлога да се потопува во вода или во друга течност.
 • 2. Ве молиме да не го ставате топлотниот материјал на или под друг уред за загревање, затоплување или изолација.
 • 3. Ве молиме да не го ставате топлотниот материјал на груба или конципирана површина, бидејќи тоа може да го оштети.

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ. Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

Големина;

Макс температура;

Напон;

Ветување;

Апликација;

Испорака:
а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.
б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.
в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:
1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.
2, Примерок може да се испорача.
3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.
4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.
5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Систем за саден сад > Саден топлина маточина

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号