Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Jally Mr. Jally
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
 Тел:00-86-13302658866 Е-пошта:sales01@xhc-heater.com
Home > Производи > Систем за саден сад > Саден топлина маточина > Голем висококвалитетен семенски пропагатор
Голем висококвалитетен семенски пропагатор
Голем висококвалитетен семенски пропагатор
Голем висококвалитетен семенски пропагатор
Голем висококвалитетен семенски пропагатор
 • Голем висококвалитетен семенски пропагатор
 • Голем висококвалитетен семенски пропагатор
 • Голем висококвалитетен семенски пропагатор
 • Голем висококвалитетен семенски пропагатор

Голем висококвалитетен семенски пропагатор

  Начин на плаќање: T/T,Western Union
  Incoterm: FOB,EXW
  Мин. Со цел: 1000 Piece/Pieces
  Време на испорака: 30 Денови

Основни информации

Type: Commercial Greenhouse

Size: Large, 200*450mm

Cover Material: Film

Layer: Single

Voltage: 120V

Power: 24W

Temperature: 42 Degree

Additional Info

Пакување: КАРТОНСКА кутија

Продуктивност: 2000pcs/shift

Бренд: Xinghongchang

Транспорт: Ocean,Air,Express

Место на потекло: Направено во Кина

Способност за снабдување: 100000 pieces per day

Сертификат: CE,ROHS,SGS,ISO9001

Порт: SHENZHEN

Опис на производот

Герминатор задржи потопла кутија

Фреквенција на производот,

* Висококвалитетен пропагатор со големина на послужавник во садот.
* Ќе трае многу години со внимание
* Високо врв јасен вентилиран капак за контрола на температурата и влажноста
* Основа за тешки основи со дренажни дупки.
* Еден од најдобрите на пазарот
* Идеален за почетник и искусен градинар


Опис на производот:

Моќност: 230V, 7-9W, VDE приклучок Производ големина: 390 * 250 * 215 MM
Тежина на производ: 0.99kgs Форма на производот: правоаголник Материјал на производот: основата е изработена од ABS куполата изработена од јасно ПЕТ влошко за подигање е направена од PS празнина: 4x6 = 24

Нашите производи исто така се дизајнирани да ги исполнат CE, RoHS, Ul, ETL стандардите. Квалитетот е апсолутно загарантиран.

ОЕМ проектот е добредојден


Heated Seed TrayMini Greenhouse

Plant seeding tray

Спецификација на производ

Основен материјал : ПВЦ

големина: 200 * 450mm, прилагодено на располагање

моќност : 24w, прилагоден достапен

напон : 120V, прилагоден достапен

максимална температура : 42 ℃

боја : црна, прилагодена на располагање

време на доведување : 30 дена

Ние го цениме вашиот интерес за нашиот производ

Ве молиме да ни известите подолу информации. за нашата референца и контактирајте со нас за да го најдете вашиот најдобар решение за греење.

големина

максимална температура,

Напон

wattage

Апликација

Испорака:

а) За примерок цел, ние ги користиме курир како DHL, UPS, TNT, Fedex, EMS, клиент, исто така, може да му ја додели на курир.

б) За голем редослед, можевме да користиме курирски или бродски товар или друг специјален шпедитер.

в) Клиентите исто така може да му доделат на шпедитерот да го направат транспортот.

Трговски услови:

1, Плаќање: ТТ, Western Union, Paypal, L / C.

2, Примерок може да се испорача.

3, Испорака на товар се цитирани според вашите барања.

4, Вчитување пристаниште: Шенжен, Кина.

5, Понудите се нудат врз основа на вашите количини.


Сертификат:
certificate of heat film and heat pads-1
Фабрика Вовед:
Шенжен Xinghongchang Електрични копродукции, Ltd е изградена во 1996 година, е професионална греење елемент производителот каде што се наоѓа во Huizhou. Со повеќе од 20 години искуство за производство на грејни елементи, специјализиравме во полето на далеку инфрацрвено греење и топлински влошки за миленичиња и влекачи, водечки иновативен енергетски извор на системи за греење.
Со нашиот R & D тим и професионален објект, ние сме во состојба да се произведуваат, извоз и снабдување на нашите клиенти со одличен квалитет Далеку инфрацрвен греење филм. Имавме сертификат во BV, ISO9001 / 14001 / 18000.И нашиот производ веќе доби одобрување на CE, RoHS , Ул, ЕТЛ, итн.
Високиот квалитет и конкурентна цена на производите на XHC нè прават да биде близок партнер на светски познати брендови, како што се Samsung, LG, Simfer, Kohler, Panasonic, BROAN итн.
Ние сме 100% подготвени и интересни да пораснеме заедно со нашите клиенти.
Heat film pads factoryheating film and pad production and aging-2


Категории на производи : Систем за саден сад > Саден топлина маточина

Е-пошта на овој добавувач
 • Mr. Jally
 • Вашата порака мора да биде помеѓу 20-8000 знаци

Топла производи

Список со поврзани производи

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање

粤ICP备11026207号